Domazet je izpostavil, da bo novi odlok prinesel spodbudo domači proizvodnji naftnih derivatov, okrepljeno zaščito okolja ter potrošnikov, ki jim bodo na voljo kakovostni naftni derivati po evropskih standardih.
"Tudi tujim vlagateljem, ki so zainteresirani, da v procesu privatizacije vstopijo v naftno gospodarstvo, bomo lahko pokazali, da imamo trg, na katerem se začenjajo uporabljati pravila igre ter na katerem je tržna učinkovitost odločilna v konkurenčnem boju," je še dejal Domazet. V BiH so doslej kakovost naftnih goriv nadzirali v skladu s starimi jugoslovanskimi standardi, ki so dopuščali tudi do enoodstotno koncentracijo žvepla v naftnih derivatih, medtem ko je ta raven zdaj znižana za desetkrat.
Sprejem omenjenega odloka pa je bistveno omejil možnost distribucije naftnih derivatov, ki jih proizvaja hrvaška naftna družba INA, predvsem v rafineriji v Sisku. Gorivo iz omenjene rafinerije ne izpolnjuje strožjih kakovostnih pogojev, zato odslej izvoz v BiH ne bo več mogoč, podobna usoda pa bi utegnila doleteti tudi rafinerijo na Reki.
Edina rafinerija v BiH, v Bosanskem Brodu, bo imela z vladnim odlokom poseben položaj. Zanjo bo namreč veljalo prehodno obdobje, v katerem se bo morala prilagoditi novim standardom. Predsedujoči sveta ministrov BiH Dragan Mikerević je še pojasnil, da so s sprejetjem odloka o pripravljeni tudi pogoji za začetek privatizacije rafinerije v Bosanskem Brodu. Morebitni kupci rafinerije po njegovih besedah niso želeli vlagati na trg, ki ni imel jasno določenih proizvodnih standardov.