O tem kdaj in kdo bo poplačal vloženi denar kranjskim varčevalcem ni dorečeno, saj Slovenska hranilnica in posojilnica v resnici sploh ni hranilnica, temveč hranilno-kreditna služba, ki od leta 1999 ni več del jamstvene sheme slovenskih bank in hranilnic. Vodilni v tej hranilni službi so tako zavajali varčevalce, saj zakon o bančništvu jasno določa, da "se ne sme vpisati ime banka ali hranilnica ter izpeljanka iz teh besed, če pravna oseba ne izpolnjuje pogojev za opravljanje bančnih storitev".
In kako lahko prepoznamo ali ima neka hiša licenco za opravljanje bančnih poslov? Po temno zeleni nalepki, ki mora biti nalepljena na vidnem mestu, ponavadi na vhodu, na njej pa piše Banka Slovenije, dovoljenje za opravljanje bančnih storitev.
Takšna dovoljenja imajo poleg bank le še tri slovenske hranilnice: hranilnica LON, hranilnica LLT Murska Sobota - ta je sicer že v fazi priključevanja NKBM, ter Delavska hranilnica in vse imajo nalepljene ustrezne nalepke.
Varčevalci pa morajo biti pozorni na podobne nalepke Banke Slovenije, kjer piše dovoljenje za opravljanje menjalniških poslov.
In prav takšno nalepko je imela propadla hranilnica v Kranju. Zato je nujno, da stranke pozorno pogledate, ali ima institucija dovoljenje za opravljanje bančnih poslov, ki zagotavlja tudi jamstvo za vaše depozite, ali pa le dovoljenje za opravljanje menjalniških storitev.