US Steel je v tretjem četrtletju dosegel skupaj 106 milijonov dolarjev dobička, kar je več od najbolj optimističnih pričakovanj. Ob koncu lanskega tretjega četrtletja je podjetje zabeležilo izgubo v višini 23 milijonov dolarjev.
Bush je na pritisk domače jeklarske industrije in zaradi dobrikanja volilcem v jeklarskih državah tvegal mednarodno trgovinsko vojno in dvignil carine na jeklo, zaradi česar so cene določenih vrst jekla do konca tretjega četrtletja poskočile tudi za 60 odstotkov. Cene določenih vrst jekla naj bi do konca leta še naraščale, v drugem letu pa naj bi se umirile.
Ameriška jeklarska industrija še vedno v težavah
Kljub višjim cenam jekla zaradi višjih carin pa se ameriška jeklarska industrija še vedno ni izkopala iz težav, zaradi katerih je Bush uvedel višje carine. Od leta 1997 je šlo v stečaj 30 velikih jeklarskih podjetij, ki niso uspela vzdržati pritiska stroškov pokojnin nekdanjih delavcev in njihovega zdravstvenega varstva.
Nekoč eno največjih jeklarskih podjetij Betlehem Steel, ki je v stečaju, je ob koncu tretjega četrtletja prijavilo minimalno izgubo, ki bi bila dobiček, če podjetja ne bi bremenili stroški pokojnin in zdravstvenega zavarovanja upokojencev. Betlehem Steel bo moral po ocenah strokovnjakov do konca leta zastaviti za 1,5 milijarde dolarjev premoženja za pokritje stroškov upokojencev, podobno pa naj bi storilo tudi dobičkonosno podjetje US Steel, ki potrebuje 750 milijonov za upokojence.