Gospodarstvo

Čas za nakup delnic NLB se je iztekel

Ljubljana, 07. 11. 2018 13.00 1 min branja 0

NLB

Za male vlagatelje se je čas za nakup delnic NLB iztekel. V četrtek bodo interes za nakup delnic lahko izrazili še institucionalni vlagatelji, v petek pa bo predvidoma znana končna cena za delnico, ki bo nekje med 51,50 in 66 evrov.

NLB
NLB
FOTO: Aljoša Kravanja

Prodaja delnic NLB se je po metodi prve prodaje delnic (IPO) začela z objavo prospekta 26. oktobra. Mali vlagatelji so delnice lahko začeli vpisovati 29. oktobra, čas za to se bo iztekel danes. V četrtek do 12. ure bodo vpise v knjigo naročil lahko oddali institucionalni vlagatelji.

Država, ki prodaja najmanj 50 odstotkov plus eno delnico in največ 75 odstotkov minus eno delnico, bo malim vlagateljem ponudila 10 odstotkov delnic, preostanek pa institucionalnim vlagateljem. Prodajalec bo na koncu delnice prerazporedil iz ene v drugo tranšo, odvisno od količine vpisov v posamezni tranši.

Mali vlagatelji - fizične ali pravne osebe, ki niso dobro poučeni investitorji - morajo kupiti najmanj 10 delnic, vpisati in vplačati pa jih morajo po ceni 66 evrov. Ko bo znano, kolikšna bo končna cena za delnico in koliko delnic bo posameznik lahko kupil, jim bo NLB morebitno razliko vrnila.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425