Gospodarstvo

Če je dopust katastrofa, se pritožite!

Ljubljana, 05. 05. 2009 07.52 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
Tony Carter
Komentarji
6

V poplavi ponudnikov izletov in potovanj ter množice turističnih agencij na vsakem vogalu je dobro vedeti, da imamo potrošniki določene pravice do odškodnine oziroma povrnitve stroškov.

Dobro načrtovanje in izbira dobre agencije prepreči dopustniško katastrofo.
Dobro načrtovanje in izbira dobre agencije prepreči dopustniško katastrofo. FOTO: iStockphoto

Prav gotovo je najudobneje, če potovanje organizira turistična agencija, vredna zaupanja in na dobrem glasu, saj pričakujemo, da nam ponudi takšno storitev, kot jo ponuja v katalogu oziroma v programu potovanja. Če pa se zgodi, da storitve niso bile opravljene skladno s pogodbo, lahko zahtevate znižanje cene potovanja. Če obseg ali kakovost opravljenih storitev bistveno odstopata od obljubljenih, imate pravico do povračila celotnega vplačila. Kako do povrnitve stroškov, si preberite tukaj!

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (6)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

dr.psiho
06. 05. 2009 09.55
V SLOVENIJI JE EN SAM KRIVEC ZA VSE..če si slabo potoval,če te je ugriznila kača in da nisi bil upozoren na možno srečanje z to kačo,če te je odvetnik nategnil,če te nadlegujejo v službi ,če si izgubil službo..in vsi možni razlogi.....KRIVEC ZA TO JE NAŠE SODSTVO ,KI NEDELA KAKOR BI DANES MORALI DELATI!!
xes
06. 05. 2009 09.43
umetnikvedno: Prav imas! Moje izkusnje so podobne.Na sodiscih pravice ne bo docakal nobeden. Od takrat dalje potujem sam, brez kvazi oderuskih agencij, cez pridem ceneje, vse stima, nobenih tezav. Zalostno je tudi, da ima pri nas lahko vsak peti but*lj kar potovalno agencijo, nateguje folk po celi crti vec let zapored, razni inspektorati pa ne ukrenejo NIC. Mimogrede... ce ze kdo razmislja o potovanju z agencijo: hrvaske in avstrijske agencije so veliko ceneje od slovenskih, o kvaliteti pa ne sploh bi zgubljal besed.
User418194
05. 05. 2009 19.23
2 skoraj ista članka v 1 dnevu. zmanjkuje materiala?
Roxy79
05. 05. 2009 10.35
Uzameš šotor in greš. V primeru da te piči kača...se pritoži na tisto Občino,v kateri si kampiral. Pač niso napisali oz ti niso zagotovili kampiranja brez da bi te opozorili na možnost srečanja s kačami.
Polona Pe?nik
05. 05. 2009 09.25
Niso pa vedno turistične agencije krive za vse! 1. receptor 2. sam hotel (ki ga izbere stranka) 3. vse kar zraven spada Se pa zgodi, da je včasih slabo predstavljeno, ali pa stranke ne poslušajo, če tudi 10x poveš!!! Napišite član o obnašanju turistov na potovanjih in kako naj si izberejo pravo destinacijo, ne pa da so vedno za vse krive agencije!!
User434232
05. 05. 2009 09.24
Če je dopust katastrofa,se pritožite in zahtevajte denar nazaj. Nato vzamite dragega odvetnika in pojdite iskati pravico na naše sodišče!Čez kakih 20 let bote osebno bankrotirali ,saj vam bo država vse pobrale ,če ne država pa VAŠ osebni že dobro znani,če lahko rečem že prijateljski odvetnik.Tako boste nahranili vso drhal od čistilke do raznih inšpektorjev,izvedencev..in nakoncu boste dobili papir ,s katerim si neboste mogli niti dobro obrisati riti!! Sodstvo je izreklo sodbo v imenu (butastega)naroda in vsi bojo nezadovolni..Osebno neboš dobil niti fičeka,ostal boš brez živcev,odvetnik nebo mogel ti več pošiljati svoje zahteve za nedelo,sodnih taks tudi nebo več...Mat res smo vsi skupaj butasti..človek je le opica ,ki se igra človeka..