Upravi Mlekarne Celeia in Pomurskih mlekarn sta se začeli pogovarjati o morebitnem povezovanju. Član nadzornega sveta Mlekarne Celeia Srečko Čater je povedal, da imata mlekarni določene skupne interese, ki bi lahko pripomogli k združevanju podjetij. Kljub temu, da je celjska mlekarna lani z Ljubljanskimi mlekarnami podpisala pismo o nameri, ki je predvidevalo združitev mlekarn do konca leta 2005, se to ni zgodilo, saj nista mogli doseči dogovora glede menjalnega razmerja.
Kot je pojasnil Čater, bi Mlekarna Celeia v primeru združitve z Ljubljanskimi mlekarnami imela le slabih 13 odstotkov lastniškega deleža v združenem podjetju, kar pa ji ne bi prineslo upravljalskih pravic. "Če Mlekarna Celeia ne bi imela upravljalskih pravic, potem se ji lahko zgodi kaj hudega. Zato s povezovanjem z Ljubljansko mlekarno ne hitimo," je pojasnil Čater.
Kot je še povedal Čater, v Ljubljanskih mlekarnah še ne vedo, kaj se bo dogajalo na trgu in ali bo še naprej prihajalo do odliva mleka v Italijo. "V Mlekarni Celeia pa se bojimo, da bi se v primeru združitve naš proizvodni program skrčil oz. bi proizvodnjo fermentiranih izdelkov, ki nam prinašajo dobiček, prevzele Ljubljanske mlekarne," je dodal.
Po Čatrovi oceni bi povezava s Pomurskimi mlekarnami, ki veljajo za največjega slovenskega proizvajalca masla in mlečnega prahu, ekonomsko pa se je mlekarna okrepila prek povezave z ljutomersko mlekarno, okrepila položaj celjske mlekarne. Tako okrepljen položaj bi Mlekarni Celeia potem omogočil upravljalske pravice v združenem podjetju z Ljubljanskimi mlekarnami in ji omogočil normalne pogoje za delo in nadaljnji razvoj.
Ljubljanske in celjske mlekarne se o možnosti združevanja dogovarjajo že sedmo leto, vendar do dejanske združitve v tem času ni prišlo.