Gospodarstvo

Cena bencina in dizla ostaja nespremenjena

Ljubljana, 12. 05. 2026 06.20 1 min branja 28

Gorivo

Cene bencina in dizla ostajajo do 18. maja nespremenjene. Cena kurilnega olja se je medtem znižala za 0,7 centa na 1,373 evra za liter. Vlada je znižala trošarino na bencin in po začasni ukinitvi znova uvedla okoljsko dajatev na pogonska goriva in kurilno olje v višini 25,90 evra na enoto obremenitve.

Za liter 95-oktanskega bencina je ob znižani trošarini, ki je določena na 0,42625 evra za liter, na bencinskih servisih zunaj avtocest in hitrih cest treba še naprej plačati 1,683 evra na liter. Če ne bi regulirali cen, bi bilo po oceni za liter tega bencina treba odšteti okoli 1,763 evra.

Cena litra dizla je ob trošarini, ki je določena na 0,33000 evra za liter, določena še naprej pri 1,734 evra. Če ne bi regulirali cen dizla, bi bilo treba po oceni odšteti okoli 1,816 evra na liter.

Cene teh naftnih derivatov na servisih zunaj avtocest in hitrih cest se bodo po navedbah resornega ministrstva tudi v prihodnje izračunavale na sedem dni, in sicer na podlagi metodologije, ki temelji na gibanju cen naftnih derivatov na svetovnem trgu ter gibanju tečaja dolar-evro.

Cene pogonskih goriv na avtocestah in hitrih cestah lahko trgovci od 20. marca oblikujejo prosto.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI28

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

suleol
14. 05. 2026 16.33
kdaj nam bojo pa kilometrine zacel vec isplacevat glede na ceno nafte
wsharky
12. 05. 2026 14.26
tudi cena goriv se boji Janše in se noče več dvigovat
Rafael Kramar
13. 05. 2026 13.02
Ja, Janša je res dober v tem, da zna cene goriv držati na nizki ravni!
Rafael Kramar
12. 05. 2026 13.28
A ni blo še pred par dnevi rečeno, da se bo pocenilo?!
kr en 123
12. 05. 2026 12.03
Golob je spet začel zaračunavati okoljsko dajatev zato, da se gorivo nebi podražilo.... tako piše...
Hudi časi
13. 05. 2026 09.25
Piše v naslovu: "Vlada je znižala trošarino na bencin in po začasni ukinitvi znova uvedla okoljsko dajatev na pogonska goriva in kurilno olje" za pismene.
Špica
12. 05. 2026 11.23
a niste par dni nazaj trobilin,da se bo pocenilo no sedaj pa raziscite zakaj se ni?
Potouceni kramoh
12. 05. 2026 11.40
So trobili in obešali na veliki zvon a kaj ko v naši bedni državi več nič ne drži in štima.
devote
12. 05. 2026 09.18
Cudno... Mediji pomagajo lagati Golobu. Ce se je nafta pocenila na svetovnih trgih in projekcije cene so bile goriva ta teden cca 6 centov dol. Kako zdaj nespremenjeno in se hvalezni moramo biti?
galeon
12. 05. 2026 10.07
Če ti ni še nihče povedal Golob ne vlada več. Svojega bureka vprašaj kje se je zmotil.
hobotnica1
12. 05. 2026 11.18
Na Janšo se obrni. Od zdaj naprej se bo cedilo med in mleko.
deny-p
12. 05. 2026 11.36
Mislim, da še vedno stara vlada opravlja tekoče pisle, tako da....
kr en 123
12. 05. 2026 12.05
Galeon, ti pa si na tekočem...
neodvisen
12. 05. 2026 12.13
Še vedno vlada golob, nove vlade še ni. Ti si pa brihten levičar.
neodvisen
12. 05. 2026 12.14
Nove vlade še ni, ti ni nihče povedal. A boli ker ne bo golob ?
suleol
14. 05. 2026 16.35
tud janezek nebo dolgo ze videno ttko da se veseli ker nebo dolgo trajalo predno ga ljudstvo spet odstavi
HardKore
12. 05. 2026 09.11
Lep nateg(h) hospot Holob
galeon
12. 05. 2026 10.18
Res si ovca. Kdo pa danes vlada?
HardKore
12. 05. 2026 10.33
Ajde mujo, reci mi kdo vlada?
Perivnik
12. 05. 2026 10.46
Žal še kar Golob
HardKore
12. 05. 2026 10.48
Točno ta
gogi_
12. 05. 2026 09.02
Cist po napovedih casnika finance,tocni kot vedno,sam velik suma je.
cool_B
12. 05. 2026 08.39
Finance napovedale 5-8centov pocenitev, tu pa pišete, da bi se brez ukrepov še podražilo...nekaj ne štima, pa dvomim,da analitiki na Financah ne znajo računat.
gogi_
12. 05. 2026 11.03
No analitiki na financah nimajo pojma ker v vec kot pol napivedih pihnejo mimo,prav tako gospod miha drozg kinje trdil da bo sla cena samo se navzgor do 2 evra za liter,isto kot je trdil dekan mariborske fakultete zacenergetiko sebastijan seme na zacetku vojne z ukrajino ,zavajal da naj ljudje naredijo zaloge. Sami strokovnjaki
Desna prevara
12. 05. 2026 08.01
Edina drzava ki ni znizala cene. Jansizem se ze pozna
trtr
12. 05. 2026 08.27
ne maram jajota, ampak a ne vodi tekoče posle še mastnolasec
ptičar
12. 05. 2026 08.35
Kva ma jansa kle???🤣🤣🤣🤣.smesko na kubik
Perivnik
12. 05. 2026 10.47
Zaenkrat žal vodi državo še kar Golob. Vprašanje pa je, kako in od kje jo vodi, ko ga že mesec dni ni nikjer videti. Vodi iz Karigadorja?
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763