Gospodarstvo

Cene nafte še naprej padajo

Singapur, 25. 06. 2026 09.55 pred 10 urami 1 min branja 13

Padec cen nafte

Cene nafte so se v azijskem trgovanju vnovič znižale. Cena nafte brent je padla pod raven, ki jo je dosegla na predvečer začetka vojne na Bližnjem vzhodu. Vlagatelji ostajajo optimistični glede poteka pogovorov za končanje konflikta med ZDA in Iranom ter nadaljnjih plovb tankerjev skozi Hormuško ožino.

Cena teksaške lahke nafte, ki bo dobavljena avgusta, se je znižala za 69 centov na 69,65 dolarja za 159-litrski sod. Avgustovske terminske pogodbe za severnomorsko nafto brent pa so se pocenile za 1,06 dolarja na 72,68 dolarja.

Z nafto brent so 27. februarja, dan pred začetkom konflikta, trgovali po tečaju okoli 73 dolarjev za sod. V tednih po začetku napadov ZDA in Izraela na Iran pa je cena poskočila na 119 dolarjev za sod.

Ameriški državni sekretar Marco Rubio je v sredo dejal, da bi tehnični pogovori med ZDA in Iranom lahko potekali v začetku prihodnjega tedna v Švici. Zagotovil je, da je Washington v teh pogovorih povsem usklajen s svojimi zavezniki.

Rubio se še danes mudi na turneji po Bližnjem vzhodu, v ospredju pogovorov s tamkajšnjimi predstavniki oblasti pa so predvsem prizadevanja za zagotovitev proste plovbe skozi Hormuško ožino, ki jo je Iran po doseženem dogovoru z ZDA vnovič odprl.

Glede na podatke o sledenju ladij so Hormuško ožino v sredo uspešno prečkali številni tankerji, kar je zmanjšalo strahove vlagateljev glede ponudbe nafte, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Odprava carin na uvoz industrijskega blaga iz ZDA v EU dokončno potrjena

Od sanj o drugi Švici do ...

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI13

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

asdfghjklč
25. 06. 2026 20.33
Super, zdaj putler še bolj švica.
devote
25. 06. 2026 14.00
Cudno...v venezueli pa potres...
torks11
25. 06. 2026 12.29
Mogoče pa bomo meli bencin po 1€ kakor v "pandemiji". Srečno Slovenija.
kovanec
25. 06. 2026 12.20
To bo napolnilo vladni primanjkljaj, za to se ne bodo cene naftnih derivatov pretirano znižale. To so vse spletke, da se bo hvalilo "dobro" delo vlade.
kovanec
25. 06. 2026 12.18
Ta bejli bojo trdili da je za to jajo zaslužen.
Paulus80
25. 06. 2026 11.51
Me zanima kdaj bo dizel zopet 1,45€!? Verjetno nikoli, ker si mora Petrol pokriti razliko v znižani marži itd. V nedeljo sem tankal na hrvaškem na AC Petrol 2,11€/l, 20km naprej INA 1,67€/l…pa se čudijo na petrolu zakaj sem samo 5l natočil.
Janik1111
25. 06. 2026 11.07
"Piščanček" transport je že znižal cene transporta, kmalu sledijo tudi ostali.
Eksiflajs96
25. 06. 2026 10.52
Kaj pa cene asfalta? Bitumna? Pvc? To pa ignoriramo pa smo tih pa neumni da drugi sluzjo se naprej namest 100% 300% v marzah..
Lark
25. 06. 2026 11.02
Bo trajalo še 3-6 mesecev, da se znižajo. Vendar takšne cene, kot so bile ne bodo, nazaj se lahko pridobi cca. 70% podražitev...
EU Dig. Cenzura
25. 06. 2026 10.43
kdaj bo bencin pod 1,4 sedaj je sodcek nizje kot pred vojno?
anatomija
25. 06. 2026 11.07
ko bo Janša letel iz vlade
kakorkoliže
25. 06. 2026 10.24
Cene nafte padajo, torej bi morale pasti tudi cen storitev in blaga. Malo morgen.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763