Finančno ministrstvo je predstavilo letošnje glavne cilje, minister Bajuk pa je spregovoril tudi o lastninjenju Zavarovalnice Triglav, vendar ni želel podati konkretnih odgovorov. Povedal je le, da bo cenitev Triglava potrebno strokovno preveriti in da se s predsednikom uprave Triglava ne misli sestati, čeprav ga ta že dolgo prosi. Vlada se namreč ne strinja, da bi z izključitvijo prednostih pravic prišli do povečanega kapitala zavarovalnice, zato Jožetu Leniču predlaga, naj se sestane s predstavniki SOD-a in KAD-a.
Glavni letošnji cilj ministrstva je izpolnjevanje konvergenčnih kriterijev za prevzem evra. V ta namen bo morala Slovenija znižati inflacijo pod tri odstotke, pri čemer bo ključno sodelovanje z Banko Slovenije in vladnimi organi. Izpolnjevanju konvergenčnih kriterijev bo podrejen tudi rebalans letošnjega državnega proračuna, vendar naj to ne bi zvišalo javne porabe, temveč jo bodo skušali celo znižati, zagotavlja finančni minister Andrej Bajuk. Tudi v davčni politiki se bo še marsikaj spremenilo, saj posebna skupina še naprej popravlja dačno reformo, pri čemer naj bi najprej pripravili spremembe o davčnem postopku.
Na ministrstvu so si zastavili tudi izvajanje politike upravljanja z javnim premoženjem, ki je v Sloveniji po Bajukovih ugotovitvah še nimamo. Skušali bodo zagotoviti zakonito in učinkovito gospodarjenje z javnim premoženjem, zato že pripravljajo politične smernice upravljanja z njim. V kratkem lahko pričakujemo poseben predpis, na podlagi katerega se bo na določen datum izvedel popis nepremičnega in premičnega ter finančnega premoženja države in občin, njihovih neposrednih in posrednih proračunskih uporabnikov ter drugih oseb javnega prava. S tem bomo dobili celovito podobo, s kakšnim premoženjem država v resnici razpolaga.
V prihodnjih letih bodo veliko dela vložili tudi v razvoj državnega računovodskega sistema, ki naj bi zagotovili večjo preglednost javnih financ. Skušali pa bodo doseči še konsolidacijo in centralizacijo javnega sektorja in racionalizacijo upravljanja z dolgom državnega proračuna. Dolgoročno naj bi izpolnjevanje zastavljenih načrtov pospešilo konkurenčnost države in s tem stabiliziralo njen položaj v Evropski skupnosti in v svetu.