
Nadzorni svet Aerodroma Ljubljana je na četrtkovi seji odločil, da predsedniku uprave Vinku Možetu in članu uprave Zmagu Skobirju ne podaljša mandata, ki se jima izteče 4. julija. Že v torek bo družba objavila javni razpis za predsednika in člana uprave, razpisni pogoji pa še niso znani. Hipotetično lahko sicer Može in Skobir še vedno kandidirata, je za 24ur.com povedala Brigita Zorec z Aerodroma.
Nadzorniki Aerodroma, v katerem ima država neposredno in prek paradržavnih skladov več kot 65-odstotni delež, so 15. februarja, takrat brez razpisa, imenovali tretjega člana uprave. Janez Kolar, sicer lokalni funkcionar SDS na Brezovici, je odgovoren za področje varnosti in zaščite, informacijskih sistemov in področja izobraževanja. Kolarju je petletni mandat začel teči 1. marca, tako bo v upravi ostal tudi po menjavi ostalih dveh članov.
Nadzorniki sprejeli strategijo razvoja
Nadzorniki so sprejeli tudi strategijo razvoja podjetja od 2007 do 2015, je vodstvo družbe danes objavilo na spletnih straneh Ljubljanske borze. Strategija razvoja Aerodroma Ljubljana do leta 2015 je bila sprejeta že na eni od prejšnji sej nadzornega sveta, a so nadzorniki zdaj k strategiji predlagali še nekaj dopolnil. Dokument je podlaga za dolgoročne aktivnosti Aerodroma in za operativno vodenje, služil pa bo tudi kot podpora procesom odločanja in nadzora, navaja vodstvo družbe v sporočilu za javnost.
Pri razvoju se bo Aerodrom Ljubljana osredotočil predvsem na dva cilja, in sicer povečanje potniškega in tovornega prometa ter na razvoj dejavnosti, ki so povezane z letalstvom in logistiko, na območju in v okolici letališča. Poleg tega se bo Aerodrom skupaj z lokalnimi turističnimi podjetji in organizatorji potovanj trudil povečati promet, ki ga ustvarijo tuji turisti, ki v Slovenijo prihajajo z letali.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.