Gospodarstvo

Daewoo zapušča Evropo

Frankfurt, 21. 08. 2004 00.00 1 min branja 0

Ime Daewoo bo prisotno le še na azijskem trgu

Devet let po uvedbi južnonokorejske avtomobilske znamke Daewoo na evropski trg naj bi to ime izginilo.

Ime Daewoo bo prisotno le še na azijskem trgu
Ime Daewoo bo prisotno le še na azijskem trgu
FOTO: Reuters

General Motors, ameriški lastnik korejskega proizvajalca avtomobilov, želi s prihodnjim letom ime Daewoo zamenjati z ameriško znamko Chevrolet, kar naj bi naznanil septembra na pariškem avtomobilskem salonu, poroča nemški poslovni časnik Handelsblatt.

Genaral Motors naj bi znamko Chevrolet gradil kot svetovno znamko, le na azijskem trgu naj bi ohranil ime Daewoo. Črtanje imena v Evropi je del načrtov, s katerimi bi poslovanje družbe v Evropi izkopali iz rdečih številk.

General Motors je spomladi 2002 prevzel 42 odstotkov severnokorejske družbe, v kateri ima sedaj že 44,6-odstotni lastniški delež.

Na vzhodu Evrope ameriški koncern že sedaj avtomobile znamke Daewoo uspešno ponuja pod ameriško blagovno znamko, da bi se tako distanciral od proizvodnje teh avtomobilov v poljskih in romunskih tovarnah, v katerih nima lastniškega deleža.

  • 1
  • 2
  • 3-LBX
  • 5 - UX
  • 4 -NX
  • 6-RX
  • 7 - RZ
  • 9 LM
  • 8
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1469