Prostih delovnih mest je malo, boj zanje hud, zmagajo pa … žal ne nujno najboljši, ampak predvsem najbolj spretni. Lahko ste namreč še tako dobri na svojem področju, a služba sama na vaša vrata ne bo potrkala.
'Sodobni' iskalci zaposlitve so se preselili na splet. Poleg množice spletnih oglasnikov, dejstva, da številna podjetja prosta delovna mesta objavljajo na svojih spletnih straneh in množice zaposlitvenih portalov, kjer lahko svoj življenjepis z referencami vred dodate v njihovo bazo, je vse več takšnih, ki službo uspešno najdejo s pomočjo spletnih socialnih omrežij, kot so Facebook, Twitter ali LinkedIn. In pristop deluje, čeprav marsikdo iskanje službe – resno delo – ne poveže s tovrstnimi omrežji, kjer ljudje 'svetu' ponavadi sporočajo, kaj so pravkar pojedli in koliko miši je danes ulovila njihova mačka.
Število spletnih iskalcev zaposlitve je rastoč trend tudi v Sloveniji, kjer se tega poslužujejo predvsem mlajši, stari od 25 do 35 let, geografsko gledano pa naj bi pretežno prihajali iz osrednjeslovenske regije. In pri iskanju so uspešni. Tudi zato, ker delodajalci mnoga delovna mesta objavijo izključno na spletu.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.