Gospodarstvo

Delavci preprečili zaprtje Fiatove tovarne

Rim, 26. 11. 2002 00.00 1 min branja 0

Protestni shod delavcev v pristanišču v Messini

Fiatove tovarne na Siciliji, ki bi jo morali zapreti 2. decembra in pri tem odpustiti 1800 zaposlenih, ne bodo zaprli.

To je v ponedeljek zvečer po koncu srečanja z italijansko vlado in sindikati povedal generalni direktor Fiata Alessandro Barberis. Tovarno Termini Imerese bodo zaprli le za šest mesecev, junija naslednje leto, potem ko bodo v tovarno namestili novo opremo za proizvodnjo novih Fiatovih modelov punto restyling, pa se bo vseh 1800 zaposlenih vrnilo na delo.

Protestni shod delavcev v pristanišču v Messini
Protestni shod delavcev v pristanišču v Messini
FOTO: Reuters

Rezultat srečanja je velik uspeh zaposlenih v tovarni Termini Imerese, ki so se več tednov borili proti zaprtju tovarne. V minulih tednih so med drugim protestno zaprli letališče in pristanišče v Palermu ter onemogočili prometne povezave med Sicilijo in celino.

Italijanski avtomobilski koncern je zašel v težave, zato so v skladu s sanacijskim načrtom predvidevali popolno zaprtje obrata na Siciliji, pri čemer bi delo izgubilo vseh 1800 zaposlenih, v Cassinu v bližini Rima, kjer je zaposlenih 4500 ljudi, pa naj bi odpustili 1200 zaposlenih. V podjetju v bližini Milana so načrtovali zmanjšanje števila delovnih mest za polovico (od 2000 zaposlenih bi jih tako ostalo le 1000), v Torinu, kjer je sedež podjetja, pa naj bi jih od 9900 zaposlenih brez službe ostalo 1350.

  • katalog
  • Set orodij
  • Električni prekopalnik
  • Vrtna hiška
  • Akustični panel
  • Drsna vrata
  • Kopalniško pohištvo
  • Visokotlačni čistilnik
  • Robotska kosilnica
  • Regal
  • bauhaus - lestev
  • akumulatorske  škarje
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1534