Na Delu verjamejo, da "v urejeni državi ni mogoče čez noč, kaj šele nenapovedano prevzeti najbolj uglednega medija". Se pa zavedajo, da so tudi uspešen gospodarski subjekt in kot taki zanimivi za marsikaterega kupca, ki bi imel denar, tako doma kot tudi v tujini. Sicer pa bi v Delu imeli radi takšne lastnike, ki bi razumeli razvojne načrte Dela in bi jim dovolili, da še naprej rastejo in izdajajo neodvisne tiskane medije.
Na Ljubljanski borzi se je danes vrednost delnice Dela znižala za 0,42 odstotka na 24.562 tolarjev, prometa pa je bilo za 237 milijonov tolarjev. Po besedah borznih posrednikov ni znano, kdo je naročnik nakupov delnic Dela, znano pa je, da sta jih izvajali Probanka in Cogito.
Uprava Dela, v kateri so predsednik Jure Apih in člana Ivo Oman in Emil Šuštar, je imela konec novembra 2,96-odstotni delež v Delu. Med ostalimi večjimi lastniki Dela pa so konec novembra bili pid Zvon 1 (25 odstotkov), Slovenska odškodninska družba (11,7 odstotka), Maksima 1 (7,6 odstotka), Kapitalska družba (6,2 odstotka), Infond ID (5,2 odstotka), NFD 1 (5,1 odstotka), Gorenje (2 odstotka), Modra linija (1,9 odstotka), Zavarovalnica Triglav (1,5 odstotka) in Poteza Naložbe (1,4 odstotka).
Delnice Dela naj bi prodajala tudi Delova uprava, kot morebitna prevzemnika pa naj bi se v dobro obveščenih krogih omenjala trgovsko-založniško podjetje DZS in turistično podjetje Terme Čatež.