Gospodarstvo

Družbi Delfi dovolili prevzeti SCT

Ljubljana, 19. 04. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Agencija za trg vrednostnih papirjev je družbi Delfi izdala dovoljenje za odkup 257.024 delnic družbe SCT, ki še niso v njeni lasti.

Ivan Zidar, predsednik uprave SCT, je tudi največji posamični delničar v družbi Delfi
Ivan Zidar, predsednik uprave SCT, je tudi največji posamični delničar v družbi Delfi FOTO: POP TV

V družbi Delfi bodo ponudbo za odkup objavili v četrtek, skrajni rok za sprejem ponudbe pa bo 22. maj letos. Postopek ponudbe za odkup delnic SCT s strani družbe Delfi bo vodila Nova Ljubljanska banka, ki bo tudi financirala nakup delnic SCT v javni ponudbi, so sporočili iz družbe Delfi.

Družba Delfi združuje 258.806 delnic družbe SCT, kar predstavlja 50,17 odstotka družbe SCT. Lastniki 130.070 delnic družbe SCT so zaposleni in bivši zaposleni v družbi SCT, 128.736 delnic pa je družba Delfi s kreditom prodajalcev odkupila od družb Salonit Anhovo, Modra naložbena hiša in Cestno podjetje Ljubljana.

  • Splošen
  • Goran Bojčevski
  • Rade Šerbedžija
  • Svetlana Zaharova
  • Od čardaša do valčka
  • Večer Puccinijeve glasbe
  • Hamo
  • Vlado Kreslin
  • Trip to Las Vegas
  • Orkester Sv. Cecilija
  • Tosca
  • Nesrečniki
  • Otello
  • Maksim Vengerov
  • Martha Argerich
  • Dunajski filharmoniki