
V postopku dokapitalizacije je NKBM izdala 13.040.989 navadnih delnic in jih prodajala po 8 evrov za delnico. Skupaj znaša to okoli104,3 milijona evrov. Kot so sporočili iz NKBM, so obstoječi delničarji v prvem krogu dokapitalizacije izkoristili predkupno pravico in skupaj v banko vplačali 64,4 milijona evrov. Svoj del je vplačala tudi država in s tem obdržala večinski delež v banki (51,09 odstotka).
Preostale delnice bo banka sedaj ponudila še preostalim malim in institucionalnim vlagateljem, kotirale pa bodo na borzi v Varšavi. Ti bodo lahko kupili preostale delnice v vrednosti 39,9 milijona evrov.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.