Da se bo to zares zgodilo, bo poskrbela kar država s primerno zakonodajo, je napovedal avstrijski okoljski minister Niki Berlakovich. Kako in kje bodo ta delovna mesta 'nastala', bo jasno, ko bo v parlament poslana dokončna strategija, ki jo mora potrditi še gospodarska zbornica.
Kot kaže, pa bo največ dela na področju gradbeništva, kar predvidevajo tudi v Nemčiji, kjer bi naj z zakonom določili rok, do katerega morajo vsi objekti postati energijsko varčni. Avstrijci tako predvidevajo, da bo na področju toplotne sanacije objektov do leta 2020 delalo kar 35 tisoč strokovnjakov in gradbenih delavcev.
Pa ne le zaradi novih delovnih mest, ampak zaradi prihrankov, ki bi jih uvajanje zelenih tehnologij lahko prineslo državnim proračunom. Evropska unija je na primer pred kratkim ocenila, da bi lahko evropske zdravstvene blagajne, če bi državam uspelo emisije ogljikovega dioksida zmanjšati za 10 odstotkov do leta 2021, prihranile kar 43 milijard dolarjev.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.