Duncana sumijo, da je uničeval in ukazal uničevanje dokumentov v zvezi z revizijami Enrona, potem ko je oktobra lani od Zvezne komisije za vrednostne papirje in borzo dobil zahtevo za predajo teh dokumentov. Ameriški finančni minister Paul O`Neill je v torek izjavil, da je pri stečaju Enrona šlo nekaj hudo narobe in obljubil, da bo vsak, ki je prekršil zakon, ustrezno kaznovan.
Enron je decembra objavil stečaj, potem ko je postalo jasno, da so vodilni v podjetju več let zapored prikrivali večstomilijonski dolg podjetja. Kot kaže, je pri tem prikrivanju sodelovalo tudi revizorsko podjetje Anderson. To se je v zaščito lastnega ugleda odločilo, da odpusti Duncana in pošlje na dopust kopico drugih revizorjev, ki so sodelovali v pregledovanju vodenja računov v Enronu. Duncana bodo danes zaslišali člani kongresnega odbora za energijo in trgovino, ki je zadolženo za eno od številnih preiskav v zvezi s propadom Enrona. Očitno gre za hudo umazane posle vodilnih uslužbencev Enrona, ki so zavajali zaposlene in jim celo prepovedali prodajati delnice podjetja iz njihovih pokojninskih skladov, čeprav so že vedeli, da se približuje zlom; sami pa so delnice veselo prodajali. Velik del od skoraj 30.000 zaposlenih je tako ostal brez 90 odstotkov sredstev privarčevanih za pokojnine.
Doslej je bilo sproženih šest kongresnih preiskav, preiskavo vodita tudi pravosodno ministrstvo in ministrstvo za delo, kot tudi zvezna komisija za borzo in vrednostne papirje. Podjetje Anderson je v torek priznalo, da je bilo uničenih na tisoče kopij elektronske pošte in kopica dokumentov povezanih z Enronom, potem ko je zvezna komisija za vrednostne papirje in borzo zahtevala vpogled vanje. Duncanov odvetnik trdi, da njegova stranka ni naredila nič narobe, saj je le sledila ukazom odvetnika podjetja Anderson.
Kongresni odbor za energijo in trgovino se bo sestal tudi z eno od direktoric podjetja Enron Sherron Watkins, ki mu je poslala pismo, v katerem trdi, da je predsednika podjetja Kennetha Layja avgusta lani opozarjala, da je z računovodstvom podjetja nekaj narobe, vendar ta ni sprejel nobenih ukrepov.
Newyorška borza je v torek tudi formalno zaustavila poslovanje z Enronovimi delnicami, ker te že mesec dni niso presegle ceno enega dolarja. Delnice Enrona so bile avgusta 2000 vredne več kot 90 dolarjev, 10. januarja pa so dosegle ceno 67 centov.