Po mnenju Pedra Solbesa je skupna evropska valuta prinesla veliko koristi ne le dvanajstim članicam EU, temveč tudi državam izven evroobmočja. Evro, ki bo s svojo fizično prisotnostjo prav kmalu zares postal del evropske identitete, je po Solbesovih besedah več kot denarna enota, saj simbolizira mir, stabilnost in željo po združitvi. Evropa naj bi tako do leta 2010 postala največja svetovna gospodarska velesila, katere razvoj temelji na znanju. Solbes je še dejal, da se državam kandidatkam v Evropsko monetarno unijo (EMU) ne sme muditi, saj morajo prej ustvariti trdna in zdrava gospodarstva.
Evro je kot knjižni denar v državah članicah EMU v uporabi že od leta 1999. Prvi dve evro-leti je Solbes označil kot obdobje visoke gospodarske rasti in nizke stopnje inflacije, v katerem so ustvarili več kot 2,5 milijona delovnih mest. Letos so se gospodarske razmere nekoliko poslabšale, saj posledice pešanja svetovnega gospodarstva močno čutijo tudi države evroobmočja.
Evropski komisar je izpostavil, kako pomembno je, da se zamenjava v evre opravi uspešno, saj še vedno obstaja nezaupanje v skupno valuto. Meni, da distribucija 14 milijard bankovcev in 50 milijard kovancev, ki jih bo dobrih 300 milijonov državljanov EMU kot plačilno sredstvo začelo uporabljati v začetku prihodnjega leta, predstavlja izreden tehnični izziv, ki pa ne sme zamegliti njegove zgodovinske pomembnosti.