Družbe, ki so del kartela - ta je na svetovnem tržišču navzoč že 10 let - so doslej zaradi fiksiranja cen že plačale visoke kazni tudi v ZDA, nekateri predstavniki kartela pa so bili obsojeni celo na zaporne kazni.
Švicarskemu Rocheju so denimo ameriške protimonopolne oblasti maja 1999 naložile plačilo 500 milijonov dolarjev globe, nemški BASF pa je moral plačati 225 milijonov dolarjev. Obe skupini sta pristali tudi na plačilo več kot milijardo dolarjev vredne odškodnine ameriškim potrošnikom.
Sicer je globa Evropske komisije doletela kar osem od skupaj 13 družb, ki sodelujejo v kartelu. Kot je dejal evropski komisar za konkurenco Mario Monti, gre v omenjeni zadevi za "niz izjemno škodljivih dogovarjanj o cenah in za najhujši tovrstni primer, ki ga je doslej obravnavala komisija." Dodal je še, da omenjeni dogovor zajema "celotno lestvico vitaminov, ki jih lahko najdemo v številnih artiklih, od muslijev, keksov, pijač ter drugih prehrambnih izdelkov, pa vse do farmacevtskih in kozmetičnih proizvodov in celo hrane za živali."
Poleg že omenjenih skupin bodo morala kazni plačati še tri japonska podjetja - Takeda (37 milijonov evrov), Daiichi (23,4 milijona) in Eisai (13,2 milijona). Solvay Pharmaceutical, nizozemska podružnica belgijskega podjetja, bo morala plačati 9,1 milijona evrov, Merck-Nemčija 9,2 milijona, francoski Aventis pa 5 milijonov evrov. Po pričakovanjih se bodo podjetja na odločitev komisije pritožila.