"V pogovoru o možnostih sodelovanja med državama sva se z ministrico pogovarjala o konkretnih področjih gospodarstva, kjer bi lahko sodelovali. Ministrica je predlagala sodelovanje na področjih tekstilne industrije, regionalnega razvoja, zlasti zapiranja rudnikov, in turizma, ugotovila pa sva, da lahko sodelujemo tudi v avtomobilski industriji, ki je v Belgiji zelo močna," je povedal Gabriels.
Kot je povedala Petrinova, je sodelovanje na omenjenih področjih izpostavila zaradi belgijskih izkušenj pri uspešnem prestrukturiranju tradicionalnih panog. Poleg njihovih izkušenj pri uspešni modernizaciji tekstilne industrije, so za gospodarsko ministrstvo zanimive tudi izkušnje pri regionalnem razvoju, zlasti glede zapiranja rudnikov. V Belgiji so namreč na področjih, kjer so rudnike zaprli, razvili druge gospodarske aktivnosti, in sicer so nastala inovativna mala in srednja podjetja, je še poudarila ministrica.
Kot je poudaril flamski minister, je Belgija na slovenskem trgu že kar močno prisotna, pri tem je omenil pivovarno Interbrew in belgijsko banko KBC, ki je nedavno s slovensko vlado podpisala pogodbo o nakupu 34-odstotnega deleža v Novi Ljubljanski banki. Po njegovem mnenju pa bodo Belgijci morali svojo prisotnost razširiti tudi na druga področja.
Flamski minister se je danes srečal tudi z vodjem delegacije Evropske komisije v Sloveniji Erwanom Fouerejem in ministrom za evropske zadeve Janezom Potočnikom. "Sogovornika sta me seznanila s položajem Slovenije v luči približevanja EU in menim, da je Slovenija zelo napredovala," je povedal minister. "Velik napredek pa ima lahko tudi slabo stran, saj EU več denarja namenja velikim državam z velikimi problemi. Zato bo Slovenija v pogajanjih morala doseči ravnotežje med tem, kar bo EU nudila, in tem, kar bo od nje dobila," je še dodal.