
Finančniki iz Velike Britanije, Kanade, Francije, Nemčije, Italije, ZDA in Japonske, pridružil pa se jim je tudi predstavnik Rusije, so v skupnem sporočilu ob koncu srečanja tudi zapisali, da je kakih 150 držav in sodnih ustanov po terorističnih napadih v ZDA 11. septembra lani ukazalo zamrznitev več kot 100 milijonov dolarjev sredstev terorističnih skupin.
Na srečanju so precej pozornosti namenili gospodarski krizi v Argentini in težkemu gospodarskemu položaju na Japonskem. Finančniki so pozdravili napovedane reforme v Argentini in to državo pozvali, naj tesno sodeluje z Mednarodnim denarnim skladom (IMF) in mednarodno skupnostjo, da bi vzpostavila trajen program gospodarskih reform na socialnem in finančnem področju, s čimer bi se izboljšale možnosti za gospodarsko rast in tuja vlaganja.

V Ottawi so tudi obravnavali razmere na Japonskem, ki se sooča z recesijo, vendar so poudarili, da mora ta država sama ukrepati za rešitev razmer. Japonski finančni minister Masajuro Šiokava je zagotovil, da si Tokio prizadeva za rešitev krize; strukturne reforme naj bi izvedli v enem do dveh letih.
Na srečanju so se zavzeli tudi za to, da Rusija, ki izvaja pomembne strukturne reforme in napoveduje močno gospodarsko rast, čimprej postane članica Svetovne trgovinske organizacije (WTO).
Predsednik evropske centralne banke Wim Duisenberg pa je napovedal, da bo inflacija na območju držav evra letos padla pod dva odstotka in naj bi na tej ravni ostala tudi v letu 2003. Inflacija v evru območju se je močno povečala januarja, še poročajo tuje tiskovne agencije.