Gospodarstvo

Genera za potrebe KFOR na Kosovu

Ljubljana, 29. 10. 2001 00.00 1 min branja 0

image (28)

Ljubljansko podjetje Genera je uspelo v močni mednarodni konkurenci pridobiti projekt avtomatizacije in vodenja skladišča naftnih derivatov za potrebe sil KFOR na Kosovu.

Letos bo Genera pridobila certifikat ISO 9001: 2000, rast prihodkov pa že tretje leto zapored povečujejo za sto odstotkov.

Dela za švicarsko podjetje v vrednosti 1,3 milijona mark bodo končali januarja prihodnje leto. Kot so sporočili iz podjetja, se je delež izvoza z novim projektom povečal na četrtino. Letos bodo pridobili certifikat ISO 9001: 2000, rast prihodkov pa že tretje leto zapored povečujejo za sto odstotkov.

Podjetje se ukvarja z načrtovanjem, trgovino in inženiringom na področju termoenergetike, avtomatizacije procesov ter priprave in čiščenja voda. Končni kupci podjetja v Sloveniji so: Lek, Petrol, Eta, Primorje, Svilanit, Mercator, Engrotuš, Aerodrom, Iskra, Tobačna, Železarna Štore, Geoplin, ELES, Termoelektrarna Trbovlje, TE-TOL, Občine, Komunale in Energetike.

Podjetje Genera je začelo s poslovanjem leta 1999, prvo leto pa je sklenilo s sto milijoni tolarjev prihodkov in devetimi sodelavci. Leta 2000 so prihodke povečali na 244 milijonov tolarjev, od tega je delež izvoza dosegel pet odstotkov. Ob koncu letošnjega leta naj bi podjetje, ki zaposluje 25 ljudi, ustvarilo 450 milijonov tolarjev prihodkov.

  • slika 1
  • slika 2
  • slika 3
  • slika 4
  • slika 5
  • slika 6
  • slika 7
  • slika 8
  • slika 9
  • slika 10
  • slika 11
  • slika 12
  • slika 13
  • slika 14
  • slika 15
  • slika 16
  • slika 17
  • slika 18
  • slika19
  • Slika 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1419