Poslovnim in fizičnim uporabnikom jih bodo ponudili šele prihodnji teden, vzrok za približno enotedensko zamudo pa je po besedah Incotelovega komercialnega direktorja Zvonka Mrharja v tem, da newyorška družba s sedežem na Manhattnu, ki je zadolžena za tehnično opremo, zaradi terorističnih napadov prejšnji teden več dni ni poslovala. Incotelovi strokovnjaki ta hip pospešeno testirajo sistem, ki bo začel komercialno delovati v prvi polovici prihodnjega tedna, ko bodo uporabnikom na voljo tudi Incotelove predplačilne kartice.
Prodajna mesta za Incotelove predplačilne kartice so bencinski servisi, pošte, trafike in trgovine Mobifon, vseh skupaj naj bi bilo predvidoma 1100. Ob nakupu mednarodnih telefonskih kartic v vrednosti 2000 in 5000 tolarjev, ki so namenjene telefoniranju iz Slovenije v tujino, bo uporabnik dobil brezplačno vhodno telefonsko številko ter osebno PIN kodo, s katero se bo vključil v Incotelovo telefonsko omrežje. Čas pogovora se bo obračunal v šestsekundnem intervalu, ob vsaki vzpostavitvi klica pa uporabnik plača začetno vzpostavitev klica v višini 25 tolarjev. Prek Incotela, ki je za tehnično vzpostavitev omrežja v Sloveniji odštel približno 800.000 mark, pa je mogoče klicati tudi iz tujine v Slovenijo, in sicer s pomočjo roaming telefonske kartice v vrednosti 5000 tolarjev. Ta hip roaming deluje v desetih državah.
Podjetje Incotel, ustanovljeno lani, je pridruženi partner kanadskega podjetja Incol Services. Vključuje se v optično omrežje popolnoma zaprtega tipa, ki pokriva šest celin in ima približno deset milijonov uporabnikov. Družba iz Novega mesta je februarja dobila vsa potrebna dovoljenja za delovanje, zapletlo pa se je pri podpisu pogodbe o medomrežnem povezovanju s Telekomom. Po večmesečnih zapletih, v katere je poseglo tudi ministrstvo za informacijsko družbo, sta družbi pogodbo le podpisali. Incotel naj bi vložil odškodninsko tožbo proti Telekomu, saj je samo od februarja do junija utrpel izpad prihodkov v višini 210 milijonov tolarjev. Sicer pa Novomeščani med načrti družbe izpostavljajo tudi skorajšnjo razširitev sistema, prodor na trge Hrvaške, BiH in Jugoslavije, svoje storitve pa želijo čimprej ponuditi tudi uporabnikom mobilne telefonije.