
Interbrew je že večinski lastnik črnogorske Nikšičke pivare, lastniške deleže pa ima tudi v pivovarni na Hrvaškem, v BiH ter v ljubljanski pivovarni Union.
Republiški delniški sklad je bil lastnik 90.198 delnic Apatinske pivare, ki jih je prodajal na beograjski borzi. Zanje pa se je v ponedeljek potegovalo pet kupcev, med njimi belgijski Interbrew in nizozemski Heineken. Začetna cena delnice je znašala 1620 dinarjev ali približno 27 evrov, "zmagovalec" pa je bila belgijska družba, ki je ponudila največ oz. 11.300 dinarjev za delnico (nekaj več kot 188 evrov).
Nedavno je sicer londonski investicijski sklad Salford kupil 4,5 odstotka delnic Apatinske pivare. Za delnico je plačal 1350 dinarjev ali približno 22,5 evra. Srbski minister za privatizacijo Aleksandar Vlahovič je zato zaradi velike razlike v ceni za delnico Apatinske pivare napovedal ponovno preučitev pravilnika o trgovanju z delnicami in opozoril, da bo treba izboljšati marketing. Tolikšna razlika poleg tega vzbuja sum v pravilnost prireditve dražbe, na kateri je Salford postal solastnik vojvodinske pivovarne, je še povedal Vlahovič.