Po mnenju podpredsednika za korporativno komuniciranje pri koncernu Interbrew Corneela Maesa lahko namreč le dialog vodi k vzajemni in sprejemljivi rešitvi, ki bo v skladu s slovensko zakonodajo. Kot je povedal Maes v Interbrewu se z vodstvom Pivovarne Laško skušajo že od konca julija dogovoriti za srečanje, na katerem bi se pogovorili o možnih rešitvah sedanjega položaja.
"Rešitev pa bo prinesla poslovno korist tako Pivovarni Laško kot Pivovarni Union. Zaradi neprestanega prestavljanja srečanja s strani Pivovarne Laško nam ni preostalo drugega, kot da nadaljujemo s svojim delom. Vso svojo pozornost moramo usmeriti v našo osnovno dejavnost, kar je proizvodnja piva, zaposlovanje, ustvarjanje dobička in skrb za razvoj," dodaja Maes.
Kot je znano, je uprava pivovarne Union skupščini delničarjev, ki se bo sestala 2. septembra, predlagala dokapitalizacijo pivovarne, k vplačilu novih delnic pa naj bi povabili le belgijski Interbrew. Z izdajo 85.000 novih delnic Uniona, cena za delnico bo znašala 90.000 tolarjev, bi skupna vrednost izdaje novih delnic dosegla 7,65 milijarde tolarjev. Na ta način bi Interbrew pridobil večinski delež v Unionu, s čimer bo zaščitil svojo dosedanjo naložbo in strateško partnerstvo z ljubljansko pivovarno.
V Pivovarni Laško dokapitalizaciji ostro nasprotujejo in so že napovedali, da bodo na skupščini delničarjev glasovali proti. Prav tako so sporočili, da zaradi ravnanja Interbrewa z belgijsko pivovarno prekinja vse stike.
Član uprave Pivovarne Union Marijan Mir je za 24 ur povedal, da bodo Laščani, če dokapitalizacije septembra na skupščini, ne bodo podrli, Unionu naredili veliko škodo. "Če Laščani, kot so napovedali, ne bodo podrli predloga za dokapitalizacijo Uniona, ki pomeni 7,5 milijard tolarjev denarja za Union, pomeni, da Laščani niso za razvoj Uniona," je povedal Mir.