Po mnenju Pivovarne Laško pa se je okrožno sodišče z začasno odredbo, ki jim prepoveduje razpolaganje z delnicami Uniona in njihovo nadaljnje kupovanje, postavilo zgolj v funkcijo zaščitnika družbe Interbrew. Medtem manjši delničarji Pivovarne Union niso bili deležni zaščite, kot jo predvideva zakon o prevzemih.
Laško bo zato predvidoma prihodnji torek na Višje sodišče v Ljubljani vložila pritožbo zoper omenjeno začasno odredbo.
Z njo je sodišče Laškemu prepovedalo razpolaganje z delnicami Pivovarne Union, odkupljenimi od Slovenske odškodninske družbe, pa tudi nadaljnje kupovanje Unionovih delnic, če družba skladno z zakonom o prevzemih ne bo objavila javne ponudbe za odkup vseh delnic Pivovarne Union. Laško se je sicer pritožilo že na okrožno sodišče, vendar pa je to njegov ugovor minulo sredo zavrnilo.
V Pivovarni Laško so prepričani, da je okrožno sodišče, ki je začasno odredbo izdalo na pobudo belgijske družbe Interbrew, izdalo povsem nezakonito odločbo, ki lahko pivovarni povzroči ogromno poslovno škodo. Ker so bili pri ugovoru na okrožnem sodišču neuspešni, so se odločili za pritožbo na višje sodišče.
Kot je povedal pooblaščenec Pivovarne Laško Miro Senica, so v Laškem prepričani, da je bil v omenjenem primeru kršen zakon o prevzemih. Sodišče se je po njegovih besedah postavilo zgolj v funkcijo zaščitnika družbe Interbrew, medtem ko manjši delničarji Pivovarne Union niso bili deležni take zaščite kot jo predvideva zakon o prevzemih. Delničarji Uniona, ki so delnice prodali na borzi, ker so verjeli zagotovilom družbe Interbrew, da ne bo več zviševala javne ponudbe za odkup Unionovih delnic, namreč ne morejo razdreti pogodbe in sprejeti nove, višje ponudbe. "Tega delničarji ne bi naredili, če jih Interbrew ne bi zavajal z izjavami, da ne bo zviševal javne ponudbe," je poudaril Senica.