Obe družbi sta zastavljeni prag uspešnosti (50 delnic) dosegli že dan po objavi ponudbe. Belgijcem, ki so prvotni rok za iztek ponudbe, 20. avgust, podaljšali za dva dni, je uspelo pridobiti 55 delnic, ponudbo Laškega pa sta dan po objavi ponudbe sprejela dva delničarja s skupno 513 delnicami. S tem se je delež Interbrewa v Unionu pred uradnim iztekom ponudbe povečal na skoraj 41 odstotkov, delež Laščanov pa na 46,29 odstotka.

Bolj kot ponudbi za prevzem pa duhove burijo zakulisne igre med akterji, vpletenimi v pivovarsko vojno, ki očitno kljub nekaterim napovedim še niso dosegli nobenega dogovora. Nedavni predlog uprave Uniona, da bo k dokapitalizaciji v višini 850 milijonov tolarjev, o kateri naj bi delničarji med drugim odločali na izredni skupščini Uniona 2. septembra, povabila le belgijski Interbrew, je še poglobila prepad med obema tekmecema. Iz Laškega so nekaj dni po objavi predloga za dokapitalizacijo sporočili, da prekinjajo vse stike z belgijsko pivovarno.
Kot predvideva predlog uprave Uniona, naj bi se osnovni kapital družbe povečal za 850 milijonov tolarjev na 5,4 milijarde tolarjev, k vpisu in vplačilu novih delnic pa so Ljubljančani povabili le Belgijce.

Za sprejetje tega sklepa bo potrebnih 75 odstotkov glasov vseh delničarjev. Pivovarna Laško je s 46,18 odstotka sicer največja posamična delničarka Uniona, vendar pa je urad za varstvo konkurence tisti, ki ji odmerja količino glasovalnih pravic na skupščini. Na julijski redni skupščini so Laščani lahko nastopili le s 24,24 odstotka glasov.
Vlogo za izdajo soglasja za vseh 46,18 odstotka glasovalnih pravic so Laščani pri uradu vložili pretekli teden. Če jim bo ta ugodil, potem predlog uprave o dokapitalizaciji ne bo dobil potrebne večine; v nasprotnem primeru pa je možnih več scenarijev. Po nekaterih napovedih naj bi urad soglasje izdal prihodnji torek, 27. avgusta.