
V času finančne krize postane človekov odnos do denarja drugačen. Hitro se začno porajati vprašanja, o katerih ne želimo nikoli razmišljati. Kaj pa če ostanemo brez denarja? Kaj bo kriza še prinesla? Kje bo moj denar najbolj varen?
Raziskovanja odnosa do denarja se je zato lotilo slovensko tržno raziskovalno podjetje in pod drobnogled vzelo področje Vzhodne in Srednje Evrope, kamor sodi tudi Slovenija. Ugotovilo je, da kar 22 odstotkov Slovencev sodi med "indiferentne“, ki jih ne zanima niti kriza niti varčevanje za starost. Med njimi v večji meri najdemo mlajše osebe, ki še niso poročene in ki v gospodinjstvih, kjer živijo, ne odločajo o nakupih.
Po drugi strani pa se je v tako imenovano skupino"samozadostnih" uvrstilo le 4 odstotke Slovencev. Gre za ljudi, ki znajo sami upravljati s svojimi finančnimi sredstvi in so dobro obveščeni o dogajanju na finančnih trgih.
A to še ni vse. Preverite, kam se med narodi Vzhodne in Srednje Evrope uvrščamo glede na zapravljanje in kdo vse pri nas spada v razred "zapravljivcev".
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.