Gospodarstvo

KAD in SOD bo svetovala Nomura

Ljubljana, 10. 09. 2002 00.00 1 min branja 0

O spremembah statuta bodo Lekovi delničarji odločali na skupščini 27. septembra

Največja posamična delničarja slovenske farmacevtske družbe Lek, Kapitalska družba in Slovenska odškodninska družba, sta v ponedeljek podpisala pogodbo s tujim svetovalcem.

O spremembah statuta bodo Lekovi delničarji odločali na skupščini 27. septembra
O spremembah statuta bodo Lekovi delničarji odločali na skupščini 27. septembra
FOTO: POP TV

Svetovalec je priznana japonska svetovalska hiša s področja investicijskega svetovanja Nomura, ki bo skrbel za oceno vrednosti delnic Leka in strateški vidik transakcije, preučeval pa bo tudi druge alternativne možnosti.

Te dni pa se bodo nadaljevali tudi pogovori z ostalimi večjimi lastniki Leka o oblikovanju skupnih stališč, na podlagi katerih bi delničarji odobrili spremembo statuta Leka, ki bi Novartisu omogočila, da uradno predloži ponudbo za prevzem.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763