Študij na daljavo s pomočjo spleta ima v Sloveniji vse več privržencev. Podobno kot drugod po svetu. Kljub temu pa marsikdo v Sloveniji na 'spletne' študente še vedno gleda nekoliko z viška, saj naj bi do izobrazbe prišli lažje.
Študij na daljavo ni ne lažji ne težji, z vidika stroškov je lahko cenejši, saj odpadejo stroški bivanja v oddaljenem mestu ter stroški hrane in prevoza, ali pa tudi ne, saj so lahko šolnine zelo visoke. Pomembna razlika pa je, da zahteva jekleno voljo in samodisciplino, priznavajo tisti, ki so proces tovrstnega izobraževanja uspešno prebrodili.
In kako so potem s študijem, kjer ni 'klasičnega praktičnega pouka' dobili zaposlitev? „Delodajalci kandidate ponavadi izbirajo na podlagi tega, kako cenjena je ustanova, ki je izdala potrdilo o končani izobrazbi. Resne in priznane ustanove že poskrbijo, da so tudi 'spletni' študentje dobri. Pa še nekaj morate upoštevati. Danes na trgu dela ni dovolj več samo papir, saj ima tega vsak drugi, ki se sprehaja po ulici. Pomembna je prilagodljivost, samostojnost in hitro učenje, tega pa imajo ti študentje na pretek. Delodajalcem gredo najbolj na živce nesamostojni in leni ljudje. Z izobrazbo ali pa brez!“ trdi svetovalec za zaposlovanje Según Randstad.
KOMENTARJI (43)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.