Po večurni seji je vodstvo kmečke stranke (HSS) sinoči sprejelo štiri sklepe, povezane s privatizacijo družbe Sunčani Hvar, ki jih bodo posredovali partnerjem v koaliciji. HSS tako zahteva, da vlada razveljavi odločitev o prodaji Sunčanega Hvara Termam Čatež, da vrne postopek privatizacije družbe na začetek oz. da se vrne premoženje na Hrvaški sklad za privatizacijo ter da preuči možnost za vnovično privatizacijo, in sicer po novem modelu.
HSS od vlade tudi zahteva, da ta zaradi odločitve o prodaji hvarske družbe Termam ugotovi odgovornost ministrice za turizem Pave Župan Rusković, namestnika predsednika privatizacijskega sklada Krešimira Starčevića in nekaterih drugih, ki so sodelovali pri tej odločitvi, je na novinarski konferenci dejal predsednik HSS Zlatko Tomčić.
Tomčić je tudi dejal, da se njegova stranka ob procesu privatizacije Sunčanega Hvara počuti prevarano, s čimer je prišlo do dodatnega nezaupanja znotraj koalicijskih partnerjev. Naše zahteve niso ultimat, poleg tega pa HSS ne nasprotuje procesu privatizacije na Hrvaškem, je poudaril predsednik HSS.
Tomčić je ob tem izpostavil tudi sum, da je bila odločitev o izbiri Term Čatež politična, saj je drugi ponudnik (Kompas) dal boljšo ponudbo, predvsem v tistem delu, ki govori o vlaganju v hvarsko turistično podjetje. Dokumenta o predvidenih investicijah po objektih Terme Čatež sploh niso predložile, Kompasova ponudba pa je predvidevala časovno dinamiko dokapitalizacije. Tomčić je ob tem dejal, da HSS od vlade ne zahteva, da ta sklene pogodbo s Kompasom, temveč le to, da obema ponudnikoma omogoči enakopravno obravnavo.
Za predsednika HSS je sporna tudi lastniška struktura Term Čatež, kjer je med lastniki tudi Nova Ljubljanska banka, pa tudi nekateri državni skladi. HSS zato zahteva, da vlada zavzame stališče, da tisti, ki so hrvaški državi nekaj dolžni, ne morejo vlagati na Hrvaškem. Ob tem je Tomčić tudi izjavil, da njegovo stranko skrbi tako močno politično zavzemanje hrvaškega premiera Ivice Račana in podpredsednika vlade Slavka Linića, da delnice Sunčanega Hvara prodajo ravno Termam Čatež, čeprav ponudba Term ni najboljša.
O prodaji Sunčanega Hvara Termam Čatež je na hrvaškem radiu spregovoril tudi hrvaški predsednik Stipe Mesić, ki je dejal, da bi hrvaška vlada v primeru, če je zares "prišlo do novih elementov, novih dejstev, kot to nekateri trdijo", morala preučiti svojo odločitev o prodaji delnic Termam Čatež. Tu je Mesić predvsem mislil na nekatere podatke, ki naj ne bi bili dostopni tistim, ki so o privatizaciji hvarske družbe odločali.