
Trije dnevi razprav, delavnic in seminarjev se sicer končujejo z demonstracijami proti vojni v Iraku v središču britanske prestolnice, ki se jih udeležuje kakih 20.000 ljudi. Ti zahtevajo takojšen umik vseh tujih vojakov iz Iraka. Sporočilo podpore jim je poslal tudi brat v Iraku umorjenega Britanca Kena Bigleya. "Čim višje ljudje dvignejo svoj glas, tem bolj varni bomo vsi," je zapisal Paul Bigley.
Tridnevnega srečanja se je sicer udeležilo blizu 20.000 ljudi iz 65 držav, najštevilčnejše pa so bile delegacije iz Francije in Italije. "To je velik uspeh," je ocenil eden od organizatorjev in dodal, da London še nikoli ni videl česa tako velikega.
Socialna gibanja, zbrana v Skupščini, ki lahko edina izda skupno deklaracijo, so se strinjala o skupnem pozivu. Gre za neke vrste časovni načrt prihodnjega delovanja gibanja nasprotnikov globalizacije. "Borimo se za Evropo, ki zavrača vojno," v pozivu pišejo socialna gibanja in zahtevajo takojšnjo ustavitev bombardiranja v Iraku in vzpostavitev suverenosti iraškega naroda.

Socialna gibanja še pozivajo k dnevu mobilizacije v vseh evropskih državah 19. marca prihodnje leto z veliko manifestacijo v Bruslju "proti vojni, rasizmu in neoliberalni Evropi, za Evropo pravic in solidarnosti med ljudmi". Mobilizacija naj bi trajala tri dni pred vrhom voditeljev članic Evropske unije, ki bo potekal 22. in 23. marca.
Prav tako pozivajo k množični mobilizaciji ob vrhu skupine sedmih industrijsko najrazvitejših držav in Rusije (G-8) julija prihodnje leto na Škotskem.