
Bivši prokurist Elana in direktor Skimarja Uroš Korže je poudaril, da je bil pozitivni trend razvoja z nastopom novega vodstva nasilno ustavljen, saj je prišlo do radikalne kadrovske čistke. "Direktor poskuša v javnosti ustvariti vtis kriznih razmer v Elanu, zanje okriviti prejšnjo ekipo in si s tem pripraviti teren za opravičevanje svojih prihodnjih neuspehov," je prepričan Korže. Ob tem je opozoril, da si Elan zasluži boljše vodenje in odgovornejše lastništvo, saj je pomanjkanje poslovne vizije zanj že v kratkem lahko usodno.
Korže je danes pozval upravo naj razkrije izsledke izredne revizije, ki so jo naročili lastniki družbe, a jo ohranili tajno, in ki naj bi po namigih vodstva kazala napačne prikaze uspešnosti Elana v letih od 2000 do 2003. Korže se revizije ne boji, saj je "poslovanje vseskozi potekalo v zakonitih okvirih in skladno z etičnimi načeli". Če pa do sedaj objavljene informacije o ugotovitvah posebne revizije vendarle držijo, gre za izrazito enostransko, usmerjeno presojo poslovnih dogodkov, katere očitni cilj je za vsako ceno kompromitirati prejšnje vodstvo, je še povedal Korže.

Ne glede na to, ali se bo Elanovo vodstvo odločili objaviti rezultate revizije družbe Ernst&Young, bo Koržetova ekipa, da bi zaščitila svoje ime, zahtevala izredni nadzor inštituta za revizijo tako nad rednimi revizijskimi poročili kot tudi izredno revizijo. "Če gre res za računovodske napake, naj se neodvisno ugotovijo in smo jih pripravljeni priznati, vztrajamo pa, da smo vseskozi delali korektno in v interesu družbe in njenih delničarjev," je povedal Korže.
Poročilo izredne revizije po besedah sedanjega predsednika uprave Skimarja Tevža Tavčarja naj še ne bi bila zadostna osnova za odškodninsko tožbo proti nekdanjemu vodstvu, ki se omenja kot možen ukrep. Korže je na drugi stani prepričan, da podlage za takšno tožbo sploh ni, vendar pa se je ne boji. To naj bi bila namreč priložnost, da tudi bivše vodstvo pojasni zadeve in svojega zornega kota.
Naj pa bi bili izsledki revizije že dobra osnova za zaščito interesov družbe v sporu s Koržetovo poslovodsko ekipo glede izplačila managerskih nagrad, poudarja Tavčar. Korže je v zvezi s tem napovedal, da bodo premijo za uspeh na podlagi pogodbe o poslovodenju zahtevali po sodni poti. In sicer bodo zahtevali nagrado v višini ene milijarde tolarjev, kar je kompromisni predlog iz lanskega leta in predstavlja le polovico prvotne pogodbe. Izterjani znesek bo pet nekdanjih Elanovih managerjev namenilo Elanovi fundaciji za štipendiranje otrok, kot so tudi že vseskozi nameravali.
Korže se je odzval tudi na trditve, da je Elan še vedno v sanaciji, ki je prejšnje vodstvo ni izpeljalo, ter zato sedanje vodstvo ruši temelje, ki jih je postavila Koržetova ekipa. Številke, ki jih je predstavil Korže, zgovorno pričajo o nasprotnem.
V obdobju od ponovnega prehoda podjetja v slovenske roke je Elan povečal prodajo s 57 milijonov evrov v poslovnem letu 2000 na 89 milijonov evrov v letu 2003 oz. skupaj z novimi programi v širši skupini Skimar celo na 114 milijonov evrov. V tem času smo ustvarili več kot 350 novih delovnih mest in v obnovo tovarn investirali skoraj 35 milijonov evrov, je pojasnil Korže.
Hkrati je Elan posloval z dobičkom, ki je v tem obdobju skupaj znašal 13 milijonov evrov. Te dosežke moramo postaviti ob bok predhodnemu obdobju, ko je skupina vseskozi poslovala negativno, ustvarila več kot 50 milijonov evrov izgube iz poslovanja ter skoraj 80 milijonov evrov celotne izgube ter se v začetku 2000 ponovno znašla pred stečajem, "brez denarja, terjatev in zalog, z delavci na čakanju ter s prestrašenimi upniki na vratih".
Korže in bivši predsednik uprave Elana Primož Finžgar sta prepričana tudi o pravilnosti odločitve za širitev Elana. Tako so se poleg na zimsko-športni program osredotočili še na program plovil, koles in pa maloprodaje. Na očitke sedanje uprave, da novi programi ne prinašajo pričakovanih rezultatov, Korže odgovarja, da mnogi načrti v manj kot dveh letih še niso mogli dati pozitivnih finančnih rezultatov. Zaradi visokih razvojnih stroškov in vlaganj ter daljšega procesa učenja.
Korže in Finžgar sta danes komentirala tudi možnost izločitve Elana Marine iz skupine. Finžgar pa je dodal, da je Elan Marine tudi sicer v vedno slabšem položaju, saj so iz njega odšli ključni kadri. To je posledica ukvarjanja s preteklostjo, ki za družbo nikakor ni dobro, medtem pa novo vodstvo nima nikakršne vizije za prihodnost.