Kar zadeva možnost pritožbe na mednarodno sodišče v Haagu, ki jo je nedavno omenil, pa je dejal, da to ni stvar LB. V pisarni visokega predstavnika RS za vprašanja Rudolfa Gabrovca so danes povedali, da zadevo po odločitvi hrvaškega vrhovnega sodišča še preučujejo.
Kot je za 24 ur povedal Ožura, je glavna podružnica LB v Zagrebu izvzeta iz pogodbe o ureditvi premoženjsko-pravnih razmerij med Slovenijo in Hrvaško iz leta 1999, na katero se s sklepom sklicuje hrvaško vrhovno sodišče. Pogodba izrecno navaja, da reševanje razmerij glede tega vprašanja urejajo posebne pogodbe med državama, je še spomnil Ožura.
Vsi varčevalci nad nepremičnine LB
V skladu z odločitvijo hrvaškega vrhovnega sodišča lahko trije devizni varčevalci LB na Hrvaškem dosežejo, da se vpiše njihova hipoteka na nepremičninah, ki jih ima LB v Osijeku. Enako lahko storijo tudi vsi ostali hrvaški devizni neizplačani varčevalci. Kot je poudaril Ožura, LB na Hrvaškem nima dovolj nepremičnin, da bi pokrila vse zahtevke nekdanjih varčevalcev.
Tudi po mnenju odvetnika omenjenih treh varčevalcev Milivoja Žugića naj vrednost nepremičnin LB na Hrvaškem ne bi zadostovala za vračilo dolga vsem varčevalcem. Dodal pa je, da ta odločitev sodišča omogoča vračanje varčevalcem tudi iz lastnine, ki jo bo kadarkoli na Hrvaškem imela Nova Ljubljanska banka, ki jo sam smatra za naslednico LB.
Ob koncu lanskega leta je LB nekdanjim deviznim varčevalcem na Hrvaškem skupaj z obrestmi dolgovala za približno 170 milijonov evrov deviz.