Gospodarstvo

Likvidacija SRD v sodnem registru

Ljubljana, 12. 09. 2002 00.00 1 min branja 0

image (28)

Danes je z vpisom v sodni register stopil v veljavo sklep o likvidaciji Slovenske razvojne družbe (SRD), ki ga je vlada sprejela 31. julija. S tem se je tudi pravnoformalno odprla pot za izvedbo likvidacije družbe.

Slovenska razvojna družba bo odslej morala uporabljati pristavek "v likvidaciji". Z dnem objave vpisa v Uradnem listu RS pa bo pričel teči 30-dnevni rok, v katerem lahko upniki prijavijo svoje terjatve.

Postopek likvidacije bo v vlogi likvidacijskega upravitelja izpeljalo novoustanovljeno podjetje DSU, ki bo med drugim tudi dokončalo vse začete posle SRD ter v času likvidacije v njegovem imenu in za račun SRD izvajalo javna pooblastila. DSU bo po predhodnih napovedih vodstva razvojne družbe prevzel približno 30 delavcev SRD, na DSU pa bodo mesto našli tudi nekateri člani dosedanje uprave SRD, ki je z uveljavitvijo sklepa o likvidaciji razrešena.

Likvidacijsko podjetje bo po besedah predstavnice za odnose z javnostmi SRD Nike Zalaznik najkasneje v roku štirih mesecev od današnjega datuma sestavilo začetno likvidacijsko bilanco, zatem pa iz unovčene likvidacijske mase poplačalo vse terjatve upnikov ter preostalo premoženje dodelilo državi kot edinemu delničarju.

Z izbrisom družbe SRD iz registra na podlagi poročila o poteku likvidacijskega postopka in sklepa o razdelitvi, sprejela ju bo vlada kot skupščina SRD na predlog stečajnega upravitelja, pa bo tako zaključena še zadnja, tretja faza likvidacijskega programa, ki ga je vlada sprejela sredi februarja.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425