Uprava Ljubljanske borze je ob prejemu odločb takoj obvestila svoj nadzorni svet, ki se je sestal na izredni seji. Poudarjeno je bilo, da ni razlogov za tako oster ukrep ter podprla upravo in uporabo vseh pravnih sredstev za ugovor. Iz preučitve izdane odločbe agencije pa izhaja, da očitane kršitve niso podane, poudarjajo na borzi, kjer vsebine njihovega ugovora niso želeli predstaviti.
V agenciji nasprotno menijo, da uprava Ljubljanske borze ni opravljala svoje naloge. Strokovni svet agencije je tako 24. septembra odločil, da začne postopek za odvzem dovoljenja za opravljanje funkcije člana uprave predsedniku uprave Ljubljanske borze Veselinoviču in članu uprave Rotarju. Agencija lahko v takih primerih po določbah zakona o trgovanju z vrednostnimi papirji licenciranim fizičnim osebam izreče edini možni ukrep nadzora, to je odvzem dovoljenja. Postopek za odvzem dovoljenja se začne z odločbo za odvzem dovoljenja, če iz podatkov, s katerimi razpolaga, izhaja utemeljen sum, da je podan kateri od razlogov za odvzem dovoljenja.
Začetemu postopku za odvzem dovoljenja sledi rok 15 do največ 30 dni za izjavo, v kateri oseba, zoper katero je bil postopek začet, lahko poda dejstva in predlaga dokaze, da odvzem dovoljenja ni utemeljen – kar sta Veselinovič in Rotar storila z današnjim ugovorom. ATVP po prejemu izjave oz. po izteku roka za izjavo v 30 dneh odloči o odvzemu dovoljenja, in sicer začeti postopek ustavi ali izda odločbo o odvzemu dovoljenja.
Zoper odločbo agencije o odvzemu dovoljenja je mogoče s tožbo sprožiti postopek sodnega varstva na Vrhovno sodišče RS.