Po več kot šestih urah se je končala seja nadzornega sveta Luke Koper. Sejo so brez zaključkov prekinili in jo bodo nadaljevali čez dva tedna. Tako se niso izrekli o poslovnem načrtu novega predsednika uprave Gregorja Veselka, ki so ga tik pred potekom mandata imenovali še stari nadzorniki, niti o izredni reviziji poslovanja v času, ko je podjetje vodil Robert Časar.
"Nadzorniki smo se seznanili z Veselkovo vizijo razvoja vodenja podjetja, vendar smo si vzeli nekaj časa, da o predstavitvi razmislimo," je odločitev nadzornega sveta pojasnil predsednik nadzornega sveta Janez Požar. Do prihodnje seje bo tako znano, ali je Veselko nadzornike s predlaganimi ukrepi prepričal, ali pa bodo tudi njemu predlagali odstop.
Veselko odločitev nadzornega sveta komentira kot korektno. Zatrdil je še, da verjame v program, ki ga je danes predstavil nadzornikom, o tem, ali bi morebiti pristal na to, da bi v upravi sodeloval le kot član, pa ni želel govoriti. Program za sanacijo pristanišča, ki ga je danes predstavil Veselko, aktivnosti Luke Koper po njegovih besedah ponovno usmerja k njeni osnovni dejavnosti, torej pristaniškemu sistemu. Luka Koper se iz zalednih terminalov kljub temu ne namerava umakniti. "Razmišljamo tudi o dezinvesticijah," je še dejal Veselko.
Sta pa danes odstopila še dva člana uprave, in sicer Marjan Babič in Boriz Marzi. Oba sta ponudila svoj odstop, ki ju je uprava sprejela. S članoma uprave Marjanom Babičem in Borisom Marzijem so nadzorniki, kot je dejal Požar, dosegli sporazum o prekinitvi pogodbe, in jima predlagali tromesečni odpovedni rok. "Menimo, da nekdo, ki je bil tako obremenjen s posli prejšnje uprave, nima več prostora v naši viziji družbe," je odločitev pojasnil Požar.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.