Gospodarstvo

Mariborska Tovarna vozil spet v pogonu

24. 10. 2001 00.00 1 min branja 0

image (28)

V Mariboru so danes po številnih stečajih in letih gospodarskega zatona odprli novo Tovarno vozil. Zgrajena je bila na pogorišču bivšega Tama v slabih petih mesecih.

Vrednost investicije nove tovarne presega 3 milijarde tolarjev. V prvem letu naj bi 170 delavcev izdelalo 100 avtobusov, 140 zglobnih traktorjev in 110 tovornih vozil.

Direktor tovarne Boris Gazvoda in prvi mož Slovenske razvojne družbe Marjan Rekar, zadovoljstva ob otvoritvi nista skrivala, čeprav se po drugi strani zavedata, da prodor na svetovne trge ne bo lahek. V prvem letu naj bi ustvarili dobre 4 milijarde tolarjev prihodka.

Kot je zagotovil direktor Gazvoda zanimanje za mariborska vozila obstaja. Resno so v igri za naročilo Slovenske vojske, pogodba za izdelavo avtobusov namenjenih na Bližnji vzhod, težka 13 milijonov mark, pa je že podpisana.

Če bodo načrti kljub temu izpolnjeni v sindikatu seveda ne bodo imeli nič proti, saj se bo število zaposlenih povečalo. Navsezadnje je v Tamu nekoč delalo skoraj 9000 ljudi, danes pa jih je na Tamovem pogorišču v različnih podjetjih le 2500.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763