Poleg družbe MOL je zavezujočo ponudbo za nakup deleža v hrvaški naftni družbi oddal tudi avstrijski OMV, ki je za omenjen delež ponudil 420 milijonov dolarjev. Za nakup četrtinskega deleža je bil sprva zainteresiran tudi ruski Rosneft, ki pa je kasneje odstopil od ponudbe.
Ministrski zbor hrvaške vlade je ocenil, da je postopek privatizacije Ine potekal skladno z zakonom in v korist te največje hrvaške naftne družbe. Opozicijske stranke v hrvaškem saboru pa so danes od vlade še pred njeno sejo zahtevale, da odločitev o prodaji svojega deleža v Ini preloži, saj menijo, da je prodaja škodljiva za hrvaške nacionalne interese. Opozicija je prepričana, da obstaja utemeljen sum, da sodelujoči v privatizacijskem procesu niso imeli enakih informacij. Prav tako zatrjujejo, da naj bi MOL z nakupom 25-odstotnega deleža pridobil 50 odstotkov Ine.
Opozicija nasprotuje vladni odločitvi
Opozicijske parlamentarne stranke zaradi odločitve vlade o prodaji Ine že od srede bojkotirajo sejo sabora, saj so želele pred odločitvijo vlade o tem razpravljati v saboru. Sabor bo imel sicer na zahtevo vlade v petek izredno sejo, na kateri bo razpravljal o prodaji. Opozicija je odločna, da je to prepozno, saj se je vlada o prodaji Ine že odločila, hrvaški premier Ivica Račan pa na kritike opozicije odgovarja, da lahko sabor odločitev vlade spremeni, če ugotovi, da je ta neugodna ali neskladna z zakonom.