Gospodarstvo

Nafta občutno dražja

Dunaj, 07. 01. 2002 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Cena nafte Organizacije držav izvoznic nafte (OPEC) se je v preteklem tednu občutno podražila, in sicer se je sod nafte v povprečju podražil za 0,75 dolarja na 18,76 dolarja.

Sedež organizacije OPEC
Sedež organizacije OPEC FOTO: 24ur.com

Kot so sporočili iz sekretariata naftnega kartela na Dunaju, se je cena soda nafte v petek celo gibala blizu 20 dolarjev za sod, in sicer je znašala 19,64 dolarja.

Naftni ministri članic OPEC so sicer na izrednem zasedanju v egiptovski prestolnici Kairu konec minulega leta sprejeli načrt, ki predvideva zmanjšanje količine načrpane nafte za 1,5 milijona sodov dnevno. Ukrep, ki naj bi veljal vsaj šest mesecev, so začeli izvajati s 1. januarjem, po pričakovanjih pa naj bi zvišal ceno nafte ter jo tako postavil v ciljni cenovni okvir OPEC, ki se giblje med 22 in 28 dolarji za sod.

  • Bauhaus katalog
  • Makita set orodij
  • Cubes hladnilnik
  • figura božiček
  • Božično drevo
  • Led figurica
  • Božična razsvetljava
  • Akustični panel
  • Konvektorski grelnik
  • Kopalniško pohištvo
  • Svetlobna veriga
  • Zložljivi podest
  • Božične krogle