Slovenski izvoz je v prvih devetih mesecih po začasnih podatkih znašal 8,357 milijarde evrov, kar je 2,3 odstotka več kot v enakem lanskem obdobju. Največ izvoza je Slovenija v tem obdobju ustvarila z Nemčijo, v katero je izvozila za 1,952 milijarde blaga. V prvih devetih mesecih smo uvozili 9,006 milijarde evrov blaga oz. 5,6 odstotka več kot lanskem prvem devetmesečju, največ iz Nemčije (1,724 milijarde evrov).
Slabše razmerje med izvozom in uvozom v prvih devetih mesecih v primerjavi z enakim lanskim obdobjem beležimo v trgovinskih bilancah s skoraj vsemi pomembnejšimi skupinami držav. Za 202,7 milijona evrov se je tako predvsem zaradi slabšega razmerja med izvozom in uvozom v blagovni menjavi z Nemčijo, Francijo in Avstrijo povečal primanjkljaj blagovne menjave pri trgovanju z državami članicami EU. Presežek pri trgovanju z državami na ozemlju nekdanje Jugoslavije je v prvih devetih mesecih manjši za 16,2 milijona evrov, najbolj pa se je skrčil pri blagovni menjavi z BiH.
Za 19,4 milijona evrov je bila v omenjenem obdobju slabša tudi trgovinska bilanca pri trgovanju z državami na ozemlju nekdanje Sovjetske zveze, saj je uvoz pri trgovanju z Rusko federacijo rasel hitreje od izvoza. Zmanjšanje izvoza in povečanje uvoza pri trgovanju s Švico pa je vplivalo na 36,6 milijona evrov slabše rezultate pri blagovni menjavi z državami EFTA.
Ugodnejše razmerje med izvozom in uvozom v prvih devetih mesecih v primerjavi z enakim lanskim obdobjem beležimo le pri blagovni menjavi z državami CEFTA in neevropskimi članicami OECD. V prvi skupini je bil primanjkljaj blagovne menjave manjši za 35 milijonov evrov, saj se je izboljšalo razmerje med izvozom in uvozom pri trgovanju z Romunijo in Slovaško. Primanjkljaj v blagovni menjavi s skupino neevropskih članic OECD pa se je zaradi visokega porasta izvoza v ZDA zmanjšal za 76,8 milijona evrov.