Z naložbo si je domača firma Evrosad zagotovila pogoje za prihodnost, direktor Ivan Kozole pa je v pozdravnem nagovoru poudaril, da podjetje s tem že zagotavlja pet kilogramov sadja na Slovenca. Ob navzočnosti številnih slovenskih sadjarjev in Evrosadovih poslovnih partnerjev so popoldne hkrati proslavili tudi 50-letnico sodobnega sadjarstva v Krškem.
"Iz tega jedra, zasnovanega pred pol stoletja, se je moderno sadjarstvo nezadržno širilo po Savi navzgor povsod po Sloveniji in navzdol po Savi po bivši državi Jugoslaviji. V Krškem so se obnavljali nasadi velikih razsežnosti v Stari vasi, Kostanjevici, Leskovcu, Brestanici in na Resi ter pri zasebnih proizvajalcih na celotnem območju občine Krško. Največ obnovljenih nasadov je bilo v obdobju M-Agrokombinata Krško, od katerega je družba Evrosad leta 1995 odkupila vse premoženje sadjarstva in prevzelo 95 delavcev. Tehnološko zastareli nasadi so terjali prenovo in ko je stekla letna obnova po 15 hektarov, doslej smo jih obnovili že 90 hektarov, se je močno povečala proizvodnja, ta pa je klicala po obnovi obstoječe hladilnice in gradnji nove s sodobno tehnologijo. Predračunska vrednost hladilnice, ki smo jo odprli danes, je z opremo in boksi bila 745 milijonov tolarjev, pri čemer je ministrstvo za kmetijstvo subvencioniralo do 24 odstotkov in doslej obveznosti že poravnalo v celoti," je med drugim povedal Kozole, vodilni človek Evrosada.
Direktor Ivan Kozole je nanizal tudi cilje za bodoči razvoj našega sadjarstva, ki je pravzaprav že v Evropi, kamor tudi krško podjetje proda velik del svojih zmogljivosti. Da bi kot ena od najbolj intenzivnih kmetijskih proizvodenj izrabila vse naravne in druge danosti, pa bo, je dejal, treba hkrati poskrbeti za pospešeno obnovo, za izgradnjo namakalnih sistemov in mrež za obrambo proti toči. To so tudi cilji krških sadjarjev, ki sodijo med najbolj znane v državi. Njihov končni cilj pa je pridelati 10 kilogramov na Slovenca in doseči 30 odstotni delež v državi. Na tuje pa naj bi po Kozoletovih besedah v prihodnje, odvisno od letine, prodali 60 odstotkov svojega sadja. Tudi zato se že pripravljajo na jesen, ko naj bi pridobili visoka mednarodna merila kakovosti, standarda HACCP in certifikat 9001:2000.