
Za liter neosvinčenega goriva bo treba odšteti 1,206 evra, kar je 2,2 centa ceneje, za liter dizelskega goriva pa bo treba plačati 1,110 evra, kar je 2,3 centa ceneje.
V skladu z uredbo, ki jo je pred dvema tednoma sprejela vlada, lahko naftni trgovci cene 95-oktanskega bencina in dizelskega goriva na bencinskih servisih ob avtocestah in hitrih cestah v določajo sami.
Drugod po državi cene teh goriv še vedno ostajajo regulirane. Določajo se v skladu z vladno uredbo o oblikovanju cen določenih naftnih derivatov na vsakih 14 dni, po metodologiji, ki temelji na gibanju cen naftnih derivatov na svetovnem trgu in gibanju tečaja dolar-evro.
Ceni 100-oktanskega bencina in kurilnega olja se prosto oblikujeta na trgu.
KOMENTARJI (34)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.