Predsednik uprave Revoza Michel Bouton je ob tem povedal, da je odločitev Renaulta priznanje, da Renault visoko ocenjuje kakovost našega dela: "Resnično zdaj dobro delamo in zagotovo bo tako tudi v prihodnje. Torej gre za neke vrste zadovoljstvo, še več kot to, v bistvu za priznanje, za katero je v prvi vrsti zaslužna projektna skupina; v njej so sodelovali tudi zaposleni iz Revoza, naša tovarna se je vključevala v delo te projektne skupine in zato je naše zadovoljstvo ob končni odločitvi še toliko večje."
Evropski avto
Na vprašanje, ali bo novi avto, ki ga bodo sestavljali v Revozu, res slovenski, je Bouton odgovoril previdno: "Odvisno je od tega, kako pojmujemo oziroma kaj je merilo za slovenski, državni, nacionalni avto. Zagotovo pa lahko rečemo, da bo novinec evropski avto, ki so ga zasnovali v Franciji, določene dele zanj bodo izdelovali razen v Franciji še v Španiji in drugih državah, sestavljali pa ga bomo v Sloveniji. To bo torej resnično povsem evropsko vozilo. Ambicija je, da bi ga prodajali po vseh državah stare celine v karseda velikih količinah. Čeprav je kupna moč v Sloveniji dokaj visoka, mislimo, da se bo tudi pri novincu ohranilo dosedanje razmerje, morda se bo malo zmanjšalo, ko pet odstotkov cliov iz naše tovarne prodamo doma, vse drugo gre na tuje." Sicer pa podrobnosti o novem modelu ni želel razkriti.
Vloga države pri izdelovanju avtomobilov
Kar zadeva prodajo vladnega deleža Revoza, ki je zdaj povsem v lasti Renaulta, je Bouton menil, da si pri tem velja zastaviti vprašanje, "kakšna je sploh vloga države: ali da zagotavlja pogoje za varnost, za zdravje državljanov in podobno ali pa naj proizvaja avtomobile. Meni se zdi logično, da je država kapitalsko izstopila iz Revoza. Tudi ko sem prišel v Slovenijo, je imela v neposredni lasti le tri odstotke kapitala, ki ga je konec leta 2001 prepustila pidom."
Vendar pa država kljub temu v novem, 400 milijonov vrednem projektu sodeluje z desetodstotnim deležem. "V tem pa vidim smisel in vlogo države, da svoja sredstva nameni za skladen razvoj, da podpira tako industrijo, ki zagotavlja nova delovna mesta, da spodbuja izvozno dinamiko, ki pomaga k razvoju (...) Pri tem projektu namreč ni bilo vprašanje, ali bomo z desetodstotnim prispevkom države lahko izdelovali več avtomobilov, ampak ali bomo s tem prispevkom dobili sestavljanje novega avta. Zato mislim, da je bila ta odločitev slovenske vlade zelo odgovorna in kaže njeno skrb za prihodnost in razvoj države ter prebivalcev," je prepričan.
Z novim projektom se bodo povečale potrebe po novi delovni sili
Novi projekt bo zahteval tudi znatno dodatno delovno silo, pri čemer Bouton ugotavlja, da "ima za delodajalca v našem primeru zaposlovanje negativen aspekt". "Dejstvo, da je nezaposlenost v Sloveniji, zlasti pa v naši regiji, tako nizka, nas sili, da bomo morali iskati delavce drugod in jim ponuditi ustrezne delovne razmere, vključno s plačami, če jih hočemo pritegnili za delo v Revozu. Vendar mislimo, da je to možno, sicer se za ta projekt ne bi odločili. Kot za zdaj kaže, bomo brez hujših težav uspeli dobiti 400 delavcev, tudi z drugih območij, za skorajšnjo tretjo izmeno sestavljanja cliov," je dejal.