FCC vodi sin državnega sekretarja ZDA Michael Powell, ki zagovarja odpravo več deset let starih pravil, ki preprečujejo preveliko koncentracijo medijev v rokah redkih lastnikov. Poleg Powella sta v FCC še dva republikanca in dva demokrata, ki nasprotujeta odpravi omejitev. Ker republikanci zagovarjajo večjo koncentracijo medijskega lastništva, je zaradi republikanske večine v FCC, pričakovati odločitev o odpravi omejitev. FCC naj bi se odločila do 2. junija odločila ali bo odpravila pravila, ki preprečujejo navzkrižno lastništvo televizij in časopisov na lokalnih trgih. Prepoved so uvedli leta 1975, da bi zaščitili televizije, ki jim je grozil prevzem časopisnih hiš, položaj pa je danes ravno obraten.
Kritiki odprave prepovedi trdijo, da bo to prineslo poenostavljano časopisno poročanja na način ameriških televizij, saj bo pomembna zgolj gonja za dobičkom. FCC ima na mizi tudi predlog, po katerem bi lahko bilo le eno samo podjetje lastnik televizije, ki doseže 45 odstotkov ameriških domov, namesto sedanjih 35 odstotkov. Velike televizijske mreže, oziroma njihovi lastniki, so seveda proti omejitvam. Tretji predlog zadeva odpravo omejitev lastništva enega podjetja nad televizijo, radijem in časopisom v enem mestu.
Manj lastnikov, višje cene oglasov
Zagovorniki odprave omejitev, kot je Powell, trdijo, da ima javnost zaradi interneta, satelitskih in kabelskih televizij, že sedaj dostop do obilice različnih informacij in novic, in da se ni potrebno bati monopolizacije. Powell se prav tako boji, da se bodo pojavili poskusi odprave pravil na sodiščih. Njegovi kritiki pravijo, da je strah odveč, saj bodo nova pravila zanesljivo napadli na sodiščih, stvari pa bodo skušali pripeljati v kongres, kjer imajo večino republikanci.
Kongres je leta 1996 sprejel zakon, ki ga je podpisal takratni ameriški predsednik Bill Clinton, s katerim so odpravili številne ovire za monopolizacijo na radijskih trgih. Koncentracija lastništva nad radijskimi postajami je privedla do tega, da se je število lastnikov zmanjšalo za tretjino, cene oglasov pa so poskočile za 90 odstotkov. Ameriški mediji se sicer hvalijo s svojo neodvisnostjo, ki pa se preneha, takoj ko je treba poročati o prekrških svojih lastnikov.