Gospodarstvo

Nova redna linija z Varšavo

Budimpešta, 25. 07. 2005 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Madžarska letalska družba Wizz Air bo kupila 24 Airbusovih letal A320, z njimi pa bo mogoče leteti tudi na novi redni liniji z Varšavo.

Eden največjih nizkocenovnih letalskih prevoznikov v srednji in vzhodni Evropi, madžarska družba Wizz Air, načrtuje nakup 24 Airbusovih letal A320, s katerim bo povečala svojo floto letal. Posel naj bi bil vreden 1,4 milijarde dolarjev.

Zaenkrat še ni znano, če je Wizz Air že podpisal pogodbo za dobavo teh letal s 180 sedeži, predstavnik družbe pa je dejal, da bodo letala med drugim uporabili za lete na novih linijah, med katerimi je najpomembnejša redna letalska povezava z Varšavo.

Nizkocenovni letalski prevozniki se vse bolj utrjujejo na Madžarskem, po raziskavi analitsko-revizijske hiše KPMG imajo nizkocenovni letalski prevozniki že 15 odstotkov letalskega trga na Madžarskem, do leta 2010 pa se bo ta delež zvišal na 35 odstotkov.

  • Vrtna garnitura Fiesta
  • Bencinska kosilnica PowerED
  • Žar na oglje Sunset
  • Letna kuhinja Too much
  • Sensum Lounge set
  • Paviljon Lucca 4x3m
  • Senčnik Toscana
  • Vrtni ležalnik Diana
  • Akumulatorska kosilnica Scheppach
  • Robotska kosilnica Worx
  • Nadstrešek Andy
  • Makita set orodij