Gospodarstvo

Obisk črpalke precej prijaznejši do denarnice

Ljubljana, 22. 06. 2026 16.19 pred enim dnevom 1 min branja 127

Točenje goriva

Opolnoči stopajo v veljavo nove cene naftnih derivatov. Liter bencina bo z 1,530 evra cenejši za 6,2 centa, dizel z 1,607 evra za 11,1 centa, kurilno olje pa z 1,200 evra za 11,8 centa.

Točenje goriva
Točenje goriva
FOTO: Bobo

Najvišje dovoljene drobnoprodajne cene bencina, dizla in kurilnega olja bodo od jutri do vključno ponedeljka, 29. junija 2026, znašale 1,530 evra za liter bencina, 1,607 evra za liter dizelskega goriva in 1,200 evra za liter kurilnega olja, so sporočili z ministrstva za infrastrukturo in energetiko.

Za liter 95-oktanskega bencina bo, ob trošarini, ki je določena na 0,41759 evra za liter na bencinskih servisih izven avtocest in hitrih cest treba plačati 1,530 evra za liter (cena pred spremembo 1,592 evra za liter), kar pri 50 litrih znese 76,50 evra. "Če ne bi regulirali cen, bi po naših ocenah za liter 95-oktanskega bencina bilo potrebno odšteti okoli 1,633 evra za liter," pravijo na ministrstvu.

Spomnili so, da se bodo cene omenjenih naftnih derivatov tudi v prihodnje izračunavale na podlagi metodologije, ki temelji na gibanju cen naftnih derivatov na svetovnem trgu in gibanju tečaja ameriški dolar - evro. Modelske cene se izračunavajo na podlagi 7-dnevnih povprečij cen mineralnih naftnih derivatov.

Novi biometrični registri: državni zbor potrdil poostren nadzor meje

Skozi Hormuško ožino plulo le 12 plovil?

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI127

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

23. 06. 2026 08.57
nam že mečejo kosti, oni pa jedo šnicle
Franček
22. 06. 2026 21.59
Na petrolu iz principa ne tamkam več. Mogoče je za njih malenkost, ampak nekje je potrebno začeti.
biggbrader
22. 06. 2026 21.58
Cobra1986
22. 06. 2026 21.53
A to se je za hvalit? 4 mesece nazaj je bla pa 1,40€, se pravi je danes se vedno slabse.
Franček
22. 06. 2026 21.57
Plačujemo višjo maržo
Franček
22. 06. 2026 21.50
Pa božičnivo nam vzemi Ivan.
Prokontra
22. 06. 2026 21.47
Kako je lepo na svetu brez levih 😍
Celjan78
22. 06. 2026 21.36
Hvaljen bodi, Ivan! 🤣
RUBEŽ
22. 06. 2026 21.06
HAHAHAHAHAHA, kar smejte se. Čez par dni pa višji davki. To je vaš IVANČEK. Sramota za celo Evropo.
Logik
22. 06. 2026 21.22
In ko teh višjih davkov ne bo, boš našel pa nekaj drugega. Si ko uni ki vsake nekaj let napovejo konec sveta, pa še kar brcamo 🤣
Franček
22. 06. 2026 21.50
Davek na gotiva je že dvignil!!! Pri Golobu bi sedaj imeli nižje cene.
stanga123
22. 06. 2026 21.06
Sej je logično da se poceni.saj na svetovnem trgu je tud zlo padla
Logik
22. 06. 2026 21.19
Zadnja 4 leta se je velikokrat, pa tega nismo občutili...
Franček
22. 06. 2026 21.51
Kdaj, povej logic
main
22. 06. 2026 20.45
Hvala vlada Janeza Janše!
chubba
22. 06. 2026 20.29
Kaj bo pa zdaj? Ti Slovenci, ki ste podpirali Palestino, Iran, Hamas in Hezbolah??? Cene so padle. A podpirate nove teroristične akcije teh vagabundov.
Miran1960
22. 06. 2026 20.17
Logika očitno ni tvoja boljša stran; to ni zaradi levo-desnih, pač pa zaradi umiritve na bl vzhodu. Ko sem videl naslov, da je bolnik odstopil sem si oddahnil, a se je s prebiranjem izkazalo, da je sevniški zet samo komentiral Starmerjev odstop
mahar123
22. 06. 2026 20.07
čist očitno se končno spet dela za dobro ljudi
Watcherman
22. 06. 2026 20.17
Sploh veš zakaj pocenitev in kdo odloča o višini goriv phahaha?.Lp
mahar123
22. 06. 2026 20.47
vem..ne vem pa zakaj je bila podražitev,če smo imeli na zalogi za 4 mesece nafte..
Franček
22. 06. 2026 21.55
Js ne vem zakaj ni bila pocenitev že prejšnji teden? Aja je moral ivan poplaćati južni uslugo z dvigom marže.
Logik
22. 06. 2026 20.00
Vse lepše brez levih na oblasti 👍
Slavko BabIč
22. 06. 2026 19.59
Ne samo vrniti uslugo Petrolu ob pomanjkanju bencina pred volitvami, ampak se tudi zahvaliti tistemu zaposlenemu iz Petrola, ki je kandidiral na listi Lažnice in zapeljal Prodanovičevo Lažnico k Janšatu v koalicijo Superhik!
Groucho Marx
22. 06. 2026 20.41
Cry baby cry.
Slavko BabIč
22. 06. 2026 19.57
Sam da je yufka, ha,ha!
Rdečimesečnik
22. 06. 2026 19.42
Živel jj
Malo_sutra
22. 06. 2026 19.39
z mojo dizelco imam 8,20€ 100km po statistiki aplikacije. to je kar ok, kaj menite?
Slavko BabIč
22. 06. 2026 19.37
Groucho spet lažeš iz Globoke klejti!
Groucho Marx
22. 06. 2026 20.29
Kar mirno, Slavko. Lewaci se tako radi pretepate z resnico in si domišljate, da jo boste premagali. 🙈🙉
bobiv
22. 06. 2026 19.32
Če ne bi ivan zvišal marž bi bilo še ceneje!
slav?ek23
22. 06. 2026 19.34
Treba je povrnit uslugo petrolu za "pomankanje" bencina tik pred volitvami 😁
Mac2000
22. 06. 2026 20.26
Bolano = levo
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763