Usoda največje združitve računalniških proizvajalcev na svetu tako še vedno ni znana.

Kar 22 milijard dolarjev vredna združitev, po kateri bosta združeni podjetji postali največji proizvajalec računalniške opreme na svetu, se zapleta zaradi dveh družin - Hewlett in Packard, ki združitvi s petinskim deležem nasprotujeta. Walter Hewlett, sin ustanovitelja podjetja HP: "Moji interesi so enaki interesom delničarjev. Skrbim za to, da podjetje počne najboljše za naše skupne naložbe v podjetje."
Težava je tudi v tem, da statut podjetja predvideva ponderirano glasovanje. To pomeni, da si lahko delničarji do konca roka, četudi so glasove že oddali, premislijo. "Rezultati glasovanja so pretesni, da bi lahko karkoli sklepali. Pri ponderiranem glasovanju lahko delničarji glasove spreminjajo do zadnjega, zato je nemogoče predvideti končno odločitev," je še dodal Walter Hewlett.
Prva dama HP-ja Carly Fiorina, ki bo, če združitev ne bo uspela, odstopila, je sicer prepričana v uspeh: "Veseli nas, da lahko oznanimo, da smo, upoštevajoč prve ocene, prejeli dovolj glasov, ki potrjujejo HP-jevo združitev s Compaqom."
Tudi v Compaqu ne skrivajo optimizma, saj so tudi sami združitev podprli. Razprava in glasovanje na skupščini delničarjev sta trajali pičlih 45 minut. Michael Capellas, predsednik uprave Compaqa: "Prepričan sem, da smo se odločili prav, seveda pa moramo še skozi proces registracije pri oblasteh. Mislim, da vemo kaj hočemo in da smo s to potezo usmerjeni naprej."
Kdaj bodo prešteli glasove več kot 900 tisoč delničarjev, je prezgodaj napovedovati, pričakovati pa je, da bodo rezultati znani najkasneje v dveh tednih.