Kot je povedala Milica Dabanovič, iz celjske območne organizacije Zveze svobodnih sindikatov Slovenije, so delavcem pomagali pripraviti ugovore na izdane odločbe, ker ne vsebujejo pojasnila, zakaj je Gradis tem delavcem izročil omenjeni sklep. V Gradisu sicer pripravljajo program trajno presežnih delavcev, ki naj bi jih bilo 80, med njimi 30 do 40 delavcev s statusom odprte brezposelnosti.
Dabanovičeva je pojasnila, da so ugovore 29 delavcev podali Gradisovi komisiji za pritožbe in pravice delavcev, hkrati pa so upravo Gradisa opozorili, da morajo pri pripravi programa trajno presežnih delavcev upoštevati določila kolektivne pogodbe. Sindikat je vodstvo Gradisa, ki je sicer že lani napovedalo zmanjšanje števila zaposlenih, obvestil še, da želi sodelovati pri pripravi omenjenega programa, je povedala Dabanovičeva in dodala, da bo sindikat za presežne delavce skušal od Gradisa iztržiti čim višjo odpravnino.
V Gradisu, ki je v dvetretjinski lasti mariborskega podjetja Gemag, je bilo lani zaposlenih 401 delavcev, letos pa se je ta številka zmanjšala na 354, saj podjetje delavcem, ki so imeli pogodbo o zaposlitvi za določen čas, te ni več podaljšalo.